ALTINORDU BELEDİYESİ “YEŞİL ALAN” SAYISINI ARTTIRIYOR

Altınordu Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından Karşıyaka Mahallesi’nde bulunan, içerisinde fitness, oturma alanları ve otoparkın da yer aldığı “Yeşil Alan” çalışması başlatıldı.

Altınordu Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından 300 metre karelik bir alanda yapımı başlatılan park, bittiğinde ilçenin örnek yeşil alanlarından birisi haline gelecek.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, ” Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerimiz tarafından daha önce belirlenen alanlarda çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Karşıyaka Mahallemizde yeşil alan olarak daha önce ekiplerimiz tarafından belirlenen alanda çalışmalar başlatıldı. Ekiplerimiz çalışmasını bitirdiğinde bu alanda hem araçlar için otopark, hem de vatandaşlarımız için fitness ve oturma alanları ortaya çıkacak” dedi.

ÖRNEK BİR ALAN HEDEFLİYORUZ

Karşıyaka Mahallesinde yapacakları bu alanın örnek olacağının altını çizen Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, açıklamalarını şöyle sürdürdü; ” Bu alanda yaptığımız çalışma diğer mahallelerimiz için de örnek olacak. Bundan sonra ilçe geneline yaptığımız yeşil alan çalışması bu şekilde olacak” şeklinde konuştu.

DİĞER MAHALLELERİMİZDE DE AYNI ÇALIŞMALARI BAŞLATTIK

Çalışmaların sadece bu alanda sınırlı kalmadığını ifade eden Belediye Başkanı Engin Tekintaş, diğer mahallelerde de aynı uygulamayı başlattıklarını söyledi.

” Bu çalışmalarımızı sadece burada değil, diğer mahallelerimizde de yapıyoruz. Altınordu ilçemizde bulunan 92 mahallemizde aynı çalışmayı yaymayı planlıyor. İhtiyaç duyulan alanlarda bu çalışmalarımız devam edecek.