KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANINDAN ALTINORDU’YA ZİYARET

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ve Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Altınordu Belediyesi’ni ziyaret ederek, çalışmalarında başarılar diledi.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, ziyarette yaptığı açıklamada, Belediyeciliğin birlik ve beraberlik içinde yapılabileceğinin altını çizerek, ben yaptım değil, biz yaptık sistemi ile hareket edilmesi gerektiğini söyledi. “Herkes kendisine verilen görevi en iyi şekilde yapması gerektiğinin altını çizen Başkan Karaosmanoğlu, Belediye Başkanlarının bulunduğu il veya ilçenin kaderini değiştirebilecek adımları atarken daha dikkatli ve geleceği görerek hareket etmelidir” dedi.

BİZLER BİRER NÖBETÇİYİZ

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, 30 Mart yerel seçimleri ile birlikte milletin kendilerini bu göreve getirdiğini hatırlatarak “Bizler birer nöbetçiyiz, zamanımız dolduğunda nöbeti başka bir arkadaşımıza teslim edeceğiz. Milletimiz bize verdiği görevin sonunda yaptığımız çalışmalar ile bizleri değerlendirecek ve buna göre kıyaslama yapacaktır.

GELECEĞE YATIRIM YAPILMALIDIR

Altınordu Belediyesi’nin yarının planını yaparak yola çıktığını vurgulayan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu; ” Yeni kurulan Altınordu Belediyesinin geleceğe daha emin adımlar atması için işi şimdiden sıkı tutması gerekir. Hedeflerinin en üst seviyede olması için stratejik planı en iyi şekilde uygulamalıdır. Bugünü düşünerek değil, yarını düşünerek yola çıkılmalıdır. Şuanda Altınordu Belediyesi yarının planını yaparak yola çıkmış durumda, bu güzel gidişin diğer ilçe belediyelerimize de örnek olması gerekir, şeklinde konuştu.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, yeni kurulan bir belediye olmalarına rağmen her alanda etkin olarak çalıştıklarını ifade etti. Başkan Tekintaş, sözlerine şöyle devam etti.

” Başta Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ve Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz’a bu nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Yıllardır, Kocaeli Büyükşehir Bünyesinde çalışmış ve birikim elde etmiş olan arkadaşlarımız şimdi de Ordu’ya bu bilgi birikimlerini aktaracaklardır. Büyükşehir Belediye Başkanımız Enver Yılmaz ile devamlı istişare halindeyiz.

YENİ NESİLLERE ÖRNEK OLMALIYIZ

Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, yapılacak çalışmaların gelecek nesillere örnek olması gerektiğini ifade ederek sözlerine şöyle devam etti.

” Bizler gelecek nesillere örnek olacak şekilde çalışmalar yapmalıyız. Bizden sonra gelecek olan nesil de bizlerden aldıkları bu mirası daha da ileriye götürebilecek ve bizim yaptıklarımızın üzerine koyarak hareket edecektir. Başkan yardımcılarımız başta olmak üzere ekibimiz ile birlikte gelecek nesillere en iyi şekilde Ordu ve Altınordu’yu en iyi şekilde aktaracağımız dan kimsenin şüphesi olmamalıdır.

DAR KAPSAMLI ÇALIŞMALAR YAPMIYORUZ.

Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Belediye olarak Büyükşehir ile devamlı istişare halinde olduklarını ve her aşamada koordineli çalıştıklarını söyledi. Başkan Tekintaş; ” Dar kapsamlı projeler yerine ufkumuzu genişletecek çalışmalar yapmak için yola çıktık. İlçemizin çehresini değiştirecek çalışmaları halkımıza çok kısa zaman içinde sunacağız” dedi.

Ziyaretin ardından Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş ile Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu birbirlerine ziyaretin anısına hediye taktim ettiler.