UZUNİSA’YA ÇOK AMAÇLI SPOR KOMPLEKSİ YAPILACAK

Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından yürütülen ve Altınordu Belediyespor Kulübüne yapılacak olan alanda incelemelerde bulundu.

Başkan yardımcıları Aydın Şaşmaz ve Fatih Evli ile birlikte Uzunisa’da bulunan ve geçici mevsimlik fındık işcileri için yapılan alanda yeni yapılacak Spor kompleksi için incelemelerde bulundu. Belediye Başkanı Engin Tekintaş, buranın sadece Altınordu Belediyespor kulübüne ait olmayacağını belirterek” Yeni çalışmalar ile birlikte çok kapsamlı bir alan haline dönüştürüleceğini” söyledi.

Başkan Tekintaş, açıklamalarına şöyle devam etti ” Bugüne kadar Uzunisa’da Kültür Merkezi olarak ve Mevsimsel tarım işçilerinin yerleştirildiği bir alan olan burayı, daha da hareketlendirmek ve geçmiş yıllarda civar mahallelerimizin düzenlediği sportif faaliyeti devam ettirmek adına yapacağımız yeni çalışmalar ile buranın işlevselliğini artıracağız. Bu kapsamda Altınordu Belediyespor ‘un tesislerini bu bölgeye yapacağız” dedi

TARIM İŞCİLERİ DAHA MODERN BİR ALANDA KONAKLAYACAK

Her yıl Altınordu ilçesine gelen mevsimlik tarım işçilerinin yine aynı yerde konaklayacaklarının altını çizen Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, sözlerine şöyle devam etti.” Bilindiği üzere Altınordu ilçemize her yıl binlerce mevsimlik tarım işçileri geliyor. Belediye olarak yeni yapacağımız Spor Kompleksinde bu işçilerimize yine buraları kullandırtacağız. Ancak yapacağımız yeni çalışma ve düzenlemeler ile eskisinde daha modern ve kullanışlı hale getirerek yaşanabilecek olumsuzluğu minimum seviyeye düşüreceğiz” dedi.

MESİRE ALANI VE DÜĞÜNLER İÇİN CAZİBE MERKEZİ OLACAK

Uzunisa’ya yapılacak projenin bir çok alanda yeni yatırımları beraberinde getireceğinin altını çizen Belediye Başkanı Engin Tekintaş, ” Yaklaşık 11 bin dönüm arazi üzerine yapılacak olan yeni spor kompleksinin içerisinde vatandaşlarımız için Mesire alanları ve sosyal etkinliklerini yapabilecekleri spor tesislerinin yanı sıra Vatandaşlarımızın kullanacağı bir düğün salonu yapacağız. Proje bittiği zaman Uzunisa’daki bu alan yeniden cazibe merkezi olacak ve vatandaşlarımızın hafta sonu tatillerini rahat geçirebilecekleri bir alan haline getireceğiz” dedi.

PROJE 2015 YILININ SONUNDA HAYATA GEÇECEK

Projenin 2015 yılı sonunda hayata geçeceğini ifade eden Belediye Başkanı Engin Tekintaş, sözlerini şöyle tamamladı.” Bu projemiz 2015 yılının sonlarını bulacak bir proje ancak biz ilk etapta Altınordu Belediyespor’un çalışma sahasını düzenleyeceğiz, bu kapsamda saha düzenleme, portatif tribün, idman sahaları başta olmak üzere duş salonları ve dinlenme yerlerini ilk etapta bitireceğiz. Daha sonra da diğer saydığımız mesire alanları, Spor tesisleri, Düğün salonu ve çok amaçlı salonların yapımı 2015 yılının sonununda tamamlanacak” diye konuştu.