VATANDAŞLARIMIZIN CAN VE MAL GÜVENLİĞİ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR

Altınordu Belediyesi ilçe sınırları içinde görüntü kirliliğinin yanı sıra vatandaşın can ve mal güvenliğini tehlikeye sokan, çoğu terk edilmiş metruk binaları yıkıyor. Daha önceden belirlenen ve sahipsiz olan bir bina daha Belediye ekiplerinin özverili çalışması sonucu yıkıldı.

Sahiplerine ulaşılamayan binanın kimliği belirsiz kişiler tarafından uygunsuz amaçlar için kullanıldığından şikayetçi olan mahalle sakinlerinin talebi üzerine binada incelemeler yapan Altınordu Belediyesi’ne bağlı ekipler, yaklaşık 50 metrekare alan üzerine inşa edilmiş eski yapının yıkımına karar verdi. Boş durduğu için harabeye dönen ve çökme tehlikesi bulunan binada başlatılan yıkım çalışmaları kepçe ve dozerlerin yardımıyla kısa sürede ve güvenli bir şekilde gerçekleştirildi. Yıkımın ardından ortaya çıkan molozlar ve demir hurdalar Altınordu Belediyesi ekiplerince toplandı.

CAN VE MAL GÜVENLİĞİ KORUNUYOR

İlçe sınırları içinde bulunan metruk binaların belediye ekipleri tarafından tespit edildiğini belirten Engin Tekintaş, tarihi bina niteliğinde olmayan binaların yasaların verdiği yetkiye dayanarak yıkımını gerçekleştirdiklerini söyledi. Harabe binaların gerekli önlemler alındıktan sonra yıkıldığını ifade eden Başkan Tekintaş, “Gerek mahalle sakinlerinin talepleri, gerekse de muhtarlarımızın bize ilettiği bilgiler doğrultusunda ekiplerimiz tehlike oluşturan bu tür yapıları tek tek tespit ediyor. Gerekli incelemelerden sonra görsel kirliliğe neden olan ve tarihi bina özelliği bulunmayan bu metruk yapıların yıkımını yapıyoruz. Altınordu ilçemizde vatandaşımızın can ve mal güvenliğini korumak adına bu yıkımlara devam edeceğiz” dedi.

VATANDAŞLAR ALTINORDU BELEDİYESİ’NE TEŞEKKÜR ETTİ

Öte yandan Vatandaşların bu tür binalarda tanımadıkları kişilerin kaldıklarını alkol, uyuşturucu kullandıklarını ve çevreye rahatsızlık verdiklerini Altınordu Belediyesi’nin bu girişiminin taktir verici olduğunu ifade ederek şunları söylediler” Yıllardır kullanılmayan bu bina içerisinde kim olduğunu bilmediğimiz insanlar, kavga edip alkol ve uyuşturucu kullanıyorlardı. Geçmiş yıllarda ilgili yerlere dilekçe vermemize rağmen ilgilenen olmadı. Sağ olsunlar Belediye Başkanımız Engin Tekintaş’a bir telefon açarak durumu izah ettik ve hemen ertesi günü ekipleri söylediğimiz alana gönderdi. Aradan bir gün geçti ekiplerde bugün yıkıma geldiler. Bu duyarlılığından dolayı Altınordu Belediye Başkanımız Engin Tekintaş ve ekibine teşekkür ediyoruz, diye konuştular.