Başkan Tekintaş: “Vergi Olarak Verilen Her Kuruş Hizmet Olarak Geri Dönüyor”

Emlak Ve Çtv Ödemelerinde Son Gün 30 Kasım

Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, 2017 yılı Emlak ve İş yerlerine ait Çevre Temizlik Vergisi (ÇTV) 2. taksit ödemelerinin 30 Kasım’da sona ereceğini belirterek “Kanun gereği belediyemize vergi olarak giren her kuruş hizmet olarak vatandaşlarımıza geri dönüyor” dedi.

DSC_2501

2017 yılı Emlak ve İş yerlerine ait Çevre Temizlik Vergisi 2. taksit ödemelerine devam ediliyor. Her sene iki taksit halinde ödenen ve ilk taksidinin Mayıs ayında ödendiği Emlak Vergisi ve İş yerlerine ait Çevre Temizlik Vergisi’nde ödemeler 30 Kasım Perşembe günü sona eriyor.

Emlak ve İş yerlerine ait Çevre Temizlik Vergisi ödemelerinde sona yaklaşılırken Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş konuya ilişkin açıkla yaptı. Vergi taksitlerinin ödenmesinde son tarihin aşılmadan yapılması gerektiğinin altını çizen Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, 2017 yılı Emlak ve İş yerlerine ait Çevre Temizlik Vergisi 2. taksit ödemelerinde son günün 30 Kasım Perşembe olduğunu, mükelleflerin ise vergilerin ödenmesi hususunda duyarlılık göstermelerini istedi.

Emlak ve İş yerlerine ait Çevre Temizlik Vergisi konusunda vatandaşların çok hassas olduğunu ifade eden Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, “Emlak ve İş Yerlerine ait Çevre Temizlik Vergisi 2. Taksit ödemeleri başladı. Bu şehirde yaşayan Altınordulu kardeşlerimizin bu sorumluluğu yerine getirmelerini istiyoruz. İlk taksitlerinin Mayıs ayında ödendiği vergilerin 2. taksitlerin de ise son tarih 30 Kasım Perşembe günü son bulacak. Borçlarını taksitlendiren mükelleflerinde, 3. ve 4. taksitlerini ödemeleri gerekiyor. Kanun gereği elde ettiğimiz bu gelirler ile vatandaşımıza sunduğumuz hizmetlere devam ediyoruz. Vergi olarak belediyeye giren her kuruş, hizmet olarak geri dönüyor. Bu konuda milletimizi duyarlı olmaya, hassas davranmaya, geçmiş ve güncel vergilerini ödemeye davet ediyoruz” diye konuştu.

Altınordu Belediyesi Hizmet Binası, Altınordu Belediyesi internet adresi www.altinordu.bel.tr ve posta yolu ile ödenebilecek olan 2017 yılı Emlak ve İş yerlerine ait Çevre Temizlik Vergisi 2. taksit ödemeleri 30 Kasım Perşembe günü sona erecek.