Başkan Tekintaş: “Altınordu’ya 2018’de 82 Km’lik Sıcak Asfalt”

Altınordu Belediyesi 82 Km’lik Sıcak Asfalt Çalışmasına Karapınar Mahallesi’nden Start Verdi

Başkan Tekintaş: “82 Km’lik Sıcak Asfalt Çalışmasını 2018 Yılının Sonunda Söz Verdiğimiz Şekilde Tamamlamış Olacağız”

Altınordu Belediyesi tarafından 2018 yılı sonuna kadar yapılması planlanan 82 km’lik sıcak asfalt çalışmasının başlaması ile birlikte Karapınar Mahallesi sıcak asfalt konforuna kavuşuyor.

HABER (1)

Altınordu Belediyesi ilçedeki ulaşım ağının konfora kavuşması için başlattığı sıcak asfalt çalışmalarına aralıksız devam ediyor. 30 Mart yerel seçimlerinden bu yana 53 km’lik sıcak asfaltı milletin hizmetine sunan Altınordu Belediyesi 2018 yılında yapacağı 82 km’lik çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda çalışma yürüten Altınordu Belediyesi daha önce alt yapısını tamamladığı Karapınar Mahallesi’nin cadde ve sokaklarını sıcak asfalt ile buluşturuyor.

Başkan Tekintaş: “Karapınar Mahallesi Sıcak Asfalta Kavuşuyor”

Altınordu Belediyesi ekiplerinin hummalı bir şekilde sıcak asfalt çalışması yürüttüğü Karapınar Mahallesi mezbahane bölgesinde yürütülen çalışmaları yerinde inceleyen Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, yıllardır sıkıntıların yaşandığı bir bölgeyi sıcak asfalta kavuşturmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. 30-40 yıldır çözülemeyen bir sorunu ortadan kaldırdıklarını ifade eden Başkan Tekintaş, “Sıcak asfalt çalışmalarına Karapınar Mahallesi’nden start verdik. Karapınar Mahallesi’nin en sıkıntılı yerlerinden bir tanesi olan mezbahane bölgesini sıcak asfalta kavuşturuyoruz. Çok kısa bir süre de bu bölgedeki çalışmalarımızı tamamlayarak milletimizin hizmetine sunacağız. Verdiğimiz bir sözü daha yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bu alana yıllardır söz verilmiş ama seçim sonrası unutulmuş. 30-40 yıldır aynı durumun yaşandığı Karapınar’ın en zor bölgesinde böyle bir çalışma yapıyor olmakta bizim için ayrı bir mutluluk” dedi.

“Söz Verdiğimiz Yerlerdeki Çalışmalarımızı Tamamlayacağız”

Karapınar Mahallesi’ndeki çalışmaların tamamlanması ile Düz Mahalle’de hazır olan yerlerin tamamlanacağının altını çizen Başkan Tekintaş, 2018 yılının sonunda çalışmaların söz verildiği şekli ile tamamlanacağını vurguladı. 82 km’lik sıcak asfalt çalışmasında çalışmaların durmaksızın devam edeceğine dikkat çeken Başkan Tekintaş, “Karapınar Mahallesinde yaptığımız çalışmalar bir başlangıç. Buradaki çalışmaların tamamlanmasının ardından Düz Mahalle’de hazır olan yerlere ve 2. Sanayi’de söz verdiğimiz yerlere geçerek çalışmalara devam edeceğiz. İlçe genelinde yürüttüğümüz çalışmalarla 82 km’lik sıcak asfalt çalışmasını 2018 yılının sonunda söz verdiğimiz şekilde tamamlamış olacağız. Yapılan hizmetlerin tüm vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Karapınar Mahalle Muhtarı Topkaya: “Başkanımız Verdiği Sözü Yerine Getirdi”

Karapınar Mahallesi’ndeki sıcak asfalt çalışmalarını inceleyen Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş’a bu ziyarette eşlik eden Karapınar Mahallesi Muhtarı Celal Topkaya, mahallelilerin yapılan hizmetlerden memnun kaldığını belirtti. Başkan Tekintaş’ın 30 Mart’tan sonra Karapınar Mahallesi için söz verdiğini ve yapılan çalışma ile bu sözleri yerine getirdiğini aktaran Topkaya, “2014 yerel seçimlerinin ardından Altınordu Belediye Başkanımız Karapınar Mahallesi sakinlerine söz verdi. Bizlerde Başkanımızın verdiği sözleri taahhüt kabul ederek bizlerde mahalle halkımıza sözler verdik. Verilen sözlerin bugün yerine getirilmesi, mahallenin sıcak asfalta kavuşması tüm mahalle sakinlerini ziyadesi ile mutlu etti. Bu çalışmalardan daha iyisi olmaz. Verdiği sözü yerine getirdiği için Altınordu Belediye Başkanımız Engin Tekintaş’a ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Mahalle Sakinleri: “Mahalle Halkı Olarak Böyle Hizmetleri Özlemiştik”

Yapılan sıcak asfalt çalışmalarını değerlendiren mahalle sakinleri de duygu ve düşüncelerini dile getirdiler. Karapınar Mahallesi mezbehane bölgesinde oturan ve yıllardır dertlerini anlatacak kimseyi bulamadıklarını aktaran Hüseyin Çabuk, “Mahalle halkı olarak böyle bir hizmetleri özlemiştik. Daha önceleri toz yutmak bir yana insanlar çamaşır asamazdı, bu zamana kadar derdimizi anlatacak kimseyi bulamadık. Başkanımız sağolsun bu sorunu ortadan kaldırdı, kendisine teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

HABER (2) HABER (3) HABER (4) HABER (5) HABER (6)