Başkan Tekintaş: “Durugöl Mahallesine Tüm Oyun Grupları Ahşaptan Oluşan Doğal Bir Park İnşa Ettik”

“Vatandaşlarımızın İhtiyaçlarına Göre Parklar İnşa Ediyoruz”

Altınordu Belediyesi tarafından Durugöl Mahallesinde inşa edilen ve tamamı ahşap oyun gruplarından oluşan 3 bin 400 metrekarelik park ve yeşil alan hem çocukların hem de yetişkinlerin uğrak noktası oluyor.

HABER (1)

Altınordu Belediyesi, ilçe genelinde yeşil alanları arttırmaya yönelik yaptığı çalışmalarla mahallelere yeni parklar kazandırmaya ve çocuklara güvenli yeni oyun alanları oluşturmaya devam ediyor. Çocukların ve yetişkinlerin sosyal yaşantısını hareketlendirmek amacıyla ilçe genelinde uygun bulunan alanlara yeni yeşil alanlar ve çocuk parkları kazandıran Altınordu Belediyesi inşa ettiği modern parklarla vatandaşların beğenisini topluyor.

Tamamı Ahşaptan Yapıldı

Yeşil alan ve park çalışmalarını aralıksız sürdüren Altınordu Belediyesi bu kapsamda Durugöl Mahallesi 1081 sokakta 3 bin 400 metrekare alan üzerine modern bir park inşa etti. Durugöl İlkokulu önünde yapılan parkta, oyun elemanları ve çevre düzenlemesinin tamamı ahşaptan dizayn edildi. Parkın içerisinde büyük oyun elemanı, kuluçka salıncak, halatlı salıncak, teleferik ve buna benzer birçok malzeme çocukların ve yetişkinlerin hizmetine sunuldu. Parkta ayrıca yaralanmaların önlenmesi amacıyla zeminde silis kum, çim ve kauçuk kullanılırken yürüyüş yollarında ise ahşap tomruklar parkın modern bir görünüme kavuşmasına katkı sağladı.

Başkan Tekintaş: “Çok Özel Ve Modern Bir Park İnşa Edildi”

Durugöl Mahallesi’nde yapımı tamamlanan ve vatandaşların hizmetine sunulan parkı ziyaret eden Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, çocuklarla bir araya gelirken parkta da incelemelerde bulundu. İnşa edilen park hakkında açıklamalarda bulunan Başkan Tekintaş, çok özel ve modern bir park inşa edildiğini söyledi. Vatandaşların ihtiyaçlarına göre hareket ettiklerini ifade eden Başkan Tekintaş, “Durugöl İlkokulu’nun önünde hem öğrencilerin hem de çevrenin istifade edebileceği özel bir park inşa ettik. İnşa edilen park ahşap ağırlıklı, içerisinde doğal oyun gurupları, fitness aletleri, banklar ve kamelyalar bulunuyor. Hiçbir aksama yaşanmadan inşa edilen parkımızda ayrıca yaralanmaların önlenmesi amacıyla tüm oyun gruplarında kum havuzları yer alıyor. Çok donanımlı ve kullanışlı olan parkımızın Durugöl Mahallesine ve çocuklarımıza hayırlı olmasını diliyorum. Gördüğümüz kadarıyla hizmete açılan parkımız özellikle hafta sonları dolup taşıyor. Milletimizin ihtiyaçlarını biliyoruz, tespit ediyoruz ve onların ihtiyaçlarına göre parklar inşa etmeye devan ediyoruz. Yapılan hizmetleri milletimizle paylaştığımızda büyük bir mutluluğun yaşandığını görebiliyoruz” dedi.

“Parkların Korunması İçin Milletimizin Duyarlı Olmasını İstiyoruz”

Hizmete sunulan parkların korunması yönünde de vatandaşların duyarlılık göstermesi gerektiğini ifade eden Başkan Tekintaş, “Çocuklarımızın parklardan daha çok istifade edebilmesi için parklarımızın güvenliği de çok önemli. Parklar güvenlik kameraları ile izleniyor ama parkların korunmasında milletimize büyük iş düşüyor. Vatandaşlarımız parklarımızı koruyup kollamalı, zarar vermek isteyenlerde fırsat vermemeli” diye konuştu.

Mahalle Sakinleri Ve Çocuklar Parkı Çok Sevdi

Altınordu Belediyes tarafından Durugöl Mahallesi’nde inşa edilen park vatandaşlardan tam not aldı. Yapılan parkın çok güzel olduğunu belirten mahalle sakinleri parkın yapılmasını sağlayan Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş’a teşekkür ettiler. Parklardan istifade eden çocuklarda çok farklı bir parkta oynamanın mutluluğunu yaşadıklarını dile getirerek öğle aralarında, okul çıkışların da ve hafta sonları parkta doyasıya oynadıklarını vurguladılar.

HABER (10) HABER (9) HABER (8) HABER (7) HABER (6) HABER (1) HABER (2) HABER (3) HABER (4) HABER (5)