Acil Sağlık Hizmetleri Çalışanlarından Başkan Tekintaş’a Ziyaret

Başkan Tekintaş: “Ambulansların Olay Yerine Ulaşması Konusunda Hassasiyetin Artması Gerekiyor”

Ordu’da görev yapan sağlık çalışanları, 1-7 Aralık Acil Sağlık Hizmetleri Haftası kapsamında Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş’ı ziyaret etti.

HABER (3)

1-7 Aralık Acil Sağlık Hizmetleri Haftası kapsamında Ordu İl Sağlık Müdürlüğü tarafından çeşitli etkinlikler düzenleniyor. Gerçekleştirilen etkinlikler kapsamında Ordu İl Sağlık Müdür Yardımcısı Dr. Seyhan Canbulut, 112 Acil Sağlık Hizmetleri Başhekimi Dr. Adnan Sert, Başhekim Yardımcısı Dr. Yasin Ergül, 112 Acil Birim Sorumlusu Dr. Begüm Gürdal Öz ve 112 Kalite Birim Sorumlusu Prm. Erdem Gündemir, Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekitaş’a ziyarette bulundu.

Başkan Tekintaş: “Kendi İşimiz Geriye Kalabilir Ama Ne Yaralı Ne De Hasta Zamanla Yarıştığı İçin Geriye Kalmamalıdır”

Ordu Sağlık Müdürlüğü çalışanları tarafından gerçekleştirilen ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, düzenlenen etkinlikler kapsamında duyarlılıkların artmasını istediklerini söyledi. Ambulanslara yol verme hususunda vatandaşların ekiplere yardımcı olması gerektiğini ifade eden Başkan Tekintaş, “1-7 Aralık arası hem duyarlılığı arttırma hem de farkındalığı ortaya koyma adına ilan edilmiş olan Acil Sağlık Hizmetleri Haftası kapsamında bizi ziyaret eden sağlık çalışanlarına teşekkür ediyorum. Ambulansların olay yerine ulaşması konusunda hassasiyetin artması gerekiyor. Son dönemlerde bu duyarlılık artmış olsa da hala istenilen seviyeye ulaşamadığını görüyoruz. Özellikle ambulans sesi duyulduğu andan itibaren yolların sağlı sollu açılarak orta bölgeden açılarak hem hastanelere hem de olay yerlerine ulaşmasının sağlanması gerekiyor. Kendi işimiz geriye kalabilir ama ne yaralı ne de hasta zamanla yarıştığı için geriye kalmamalıdır” dedi.

Düzenlenen ziyaret karşılıklı görüş alışverişinde bulunulması ve hatıra fotoğrafı çekilmesinin ardından sona erdi.

HABER (2) HABER (3) HABER (4)