Başkan Tekintaş: “Toplumsal Olaylara Karşı Duyarlı Olmalıyız”

Belediye Personeline Uyuşturucu İle Mücadele Semineri

Ordu İl Emniyet Müdürlüğü tarafından Altınordu Belediyesi zabıta, temizlik işleri ve özel güvenlik personellerine ‘Narko-Rehber’ konulu eğitim semineri verilerek uyuşturucu ile mücadele konusunda bilgilenmeleri sağlandı.

HABER (3)

Altınordu Belediyesi toplumu yakından ilgilendiren konularda personellerin bilgilenmesine katkı sunuyor. Bu kapsamda Altınordu Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü’nce gerçekleşen etkinlikler kapsamında Ordu İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından sahada çalışan zabıta, temizlik işleri ve özel güvenlik personeline ‘Narko-Rehber’ konulu eğitim semineri verildi. Çok sayıda personelin katıldığı seminerde uyuşturucu ile mücadele konusunda bilgilendirme yapıldı.

Başkan Tekintaş: “Uyuşturucu İle Mücadelede Bir Olayın Çözümüne Katkı Sunmak Ve Gençleri Zehirlemek İsteyenleri Engellemek Hepimizi Mutlu Eder”

Altınordu Belediyesi Meclis Salonu’nda düzenlenen seminere katılan ve bir konuşma gerçekleştiren Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, uyuşturucu ile mücadelenin önemine vurgu yaptı. Personellerin bu tür olaylarla karşılaştıklarında emniyet güçleri ile işbirliği yapması gerektiğini ifade eden Başkan Tekintaş, “Düzenlenen seminerle, şehrimizin geleceğine, ülkemizin geleceğine ve gençlerimizin geleceğine olumsuz etki eden hususlarla ilgili personelimiz, nasıl bir yol izleneceğini görme fırsatı yakalayacak. Emniyet Müdürlüğü personelleri tarafından verilecek bu seminerle personellerimizi uyuşturucu maddeler konusunda bilgi sahibi olacak ve yaşadıkları ve gördükleri olayları emniyet ile paylaşacaklar. Sahada olan her bir arkadaşımızdan isteğimiz, şüpheli gördükleri her durumda emniyet ve jandarmadan yardım istemeleridir. Bu sayede bir olayın çözümüne katkı sunmak ve gençleri zehirlemek isteyenleri engellemek hepimizi mutlu eder” dedi.

Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş’ın konuşmasının ardından emniyet personeli tarafından verilen eğitimle seminer sona erdi.

HABER (2) HABER (3) HABER (4)