23.01.2018

‘Karşıyaka Pazar’da İlk Kazma Vuruldu

Başkan Tekintaş: “Rus Pazarı’nın Rezerve Alanı Olacak Olan Ve Modern İş Yerlerinin Bulunacağı “Karşıyaka Pazar” Projesinde Çalışmalar Gece-Gündüz Demeden Devam Ediyor”

Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Rus Pazarı’nda bulunan iş yerlerinin taşınacağı “Karşıyaka Pazar” projesinde çalışmaların başladığını belirterek 8 ay içerisinde bitirmeyi hedeflediklerini söyledi.

HABER (4)

Altınordu Belediyesi şehre değer katacak projeleri hayata geçirmeyi sürdürüyor. Şehrin önemli alanlarından olan pazar yerlerine neşter vuran Altınordu Belediyesi yeni yaptığı pazar projeleriyle de vatandaşın beğenisini topluyor. Bu güne kadar Cumartesi Pazarı’nda yaşanan değişim ve dönüşüm, Pazartesi Pazarı’nda başlanan yeni proje ve temeli atılarak çalışmaların sürdüğü Şirin Pazar’da çalışmalar ise tüm hızıyla devam ediyor.

Modern İş Yerleri İnşa Edilecek

Tüm bu çalışmalara aralıksız devam eden Altınordu Belediyesi bu hizmetlerine bir yenisini daha ekledi. Bu kapsamda Altınordu Belediyesi tarafından Rus Pazarı’nda hizmet veren esnaflar için planlanan ve aynı zamanda Karşıyaka Mahallesine de hizmet verecek olan “Karşıyaka Pazar” projesinin yapımına başlandı. Karşıyaka Mahallesi Kıbrıs Caddesi üzerine inşa edilen “Karşıyaka Pazar” projesi ile otopark ve sosyal alanları bulunan modern iş yerleri inşa edilecek. Önceliğin Rus Pazarı esnafına verileceği alanda inşaat 8 ay içerisinde bitirilecek.

Başkan Tekintaş: “Öncelik Rus Pazarı Esnafının Olacak”

Altınordu Belediyesi ekiplerince yapımına başlanan “Karşıyaka Pazar” alanında incelemelerde bulunan Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, modern bir pazarı daha Altınordu’ya kazandıracaklarını belirtti. Projede önceliğin Rus Pazarı’nda bulunan iş yerlerinin taşınması olduğunu aktaran Başkan Tekintaş, “Karşıyaka Pazar adıyla planladığımız projede çalışmalarımız başladı. 42 iş yeri, kafeterya, lokanta ve yeraltında mescit ve lavabonun olduğu, dış kısımlarında ise otopark ve çevre düzenlemesinin yer alacağı özel bir mekan inşa ediyoruz. Tüm ekip arkadaşlarımız gece-gündüz demeden çalışmalarına devam ediyor. Ulaşım sorununun olmadığı, kamu binalarına da yakın oluşuyla çok güzel bir pazar inşa edeceğiz. Sosyal bir tesis olarak planladığımız çalışmada Rus Pazarı olarak bilenen Akyazı Mahallesindeki alanı boşaltarak Karşıyaka’da çok daha özel ve güzel bir alanı esnaflarımıza ve vatandaşlarımıza teslim etmiş olacağız. Karşıyaka Pazar, Rus Pazarı’nın rezerve alanı olacak. Rus Pazarı’nda bulunan dernek yöneticisi arkadaşlarımızla ortak hareket ederek oranında nasıl bir düzene kavuşacağını ilerleyen günlerde belirleyeceğiz” dedi.

“Verdiğimiz Bir Sözü Daha Yerine Getirmenin Mutluluğunu Yaşıyoruz”

Altınordu Belediyesi tarafından yapımına başlanan “Karşıya Pazar” projesinin 30 Mart yerel seçimlerinden önce verilmiş bir söz olduğunu ve bu sözü yerine getirmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Başkan Tekintaş, “30 Mart yerel seçimlerinde söz vermiştik, verdiğimiz bir sözü daha yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Projede yer alan 1 yıllık bitirme süresini hızlı çalışarak 8 aya düşürmeyi ve bu süre içerisinde teslim etmeyi planlıyoruz. Projemiz Altınordu’ya ve vatandaşlarımıza hayırlı olsun” diye konuştu.

HABER (2) HABER (3) HABER (4) HABER (5) HABER (6) HABER (7) HABER (8)