Başkan Tekintaş: “Şehrin Ekonomisine Katkı Sunan Projeleri Hayata Geçiriyoruz”

26.03.2018

Altınordu Belediyesi Tarafından Hazırlanarak Yapımına Başlanan “Yumurta Paketleme Tesisi” İnşaatında Sona Gelindi

Altınordu Belediyesi öncülüğünde hazırlanan DOKAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından finanse edilen ve şehrin ekonomisine değer katacak olan “Yumurta Paketleme Tesisi” projesinde sona gelindi.

HABER, (12)

Altınordu Belediyesi ilçe genelinde sürdürdüğü çalışmaların yanı sıra şehrin ekonomisine katkı sunacak projelere de imza atıyor. Bu kapsamda Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı (DOKAP) ile işbirliği yapan Altınordu Belediyesi, Akçatepe Mahallesi’nde temelini atarak yapımına başladığı ve büyük bir kısmını tamamladığı “Yumurta Paketleme Tesisi” projesinde sona yaklaştı. Yumurta üreticilerine büyük katkı sunacak olan ve günlük maksimum 50 bin yumurta paketleme kapasitesine sahip olacak proje de bina inşaatı ve çevre düzenleme işleminin tamamlanmasının ardından teknolojik sistemlerin montajına ve peyzaj çalışmalarına geçildi. Yapılan bu çalışmalar kapsamında ise son olarak tesisin bahçesine yüklenici firma ekipleri tarafından sıcak asfalt dökülerek konforlu hale getirilmesi sağlandı.

Başkan Tekintaş: “Üretimi Arttıracak Bir Proje”

Akçatepe Mahallesinde yapımı devam eden Yumurta Paketleme Tesisinde incelemelerde bulunan Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, çalışmaları yerinde görerek yetkililerden bilgi aldı.

Kısa süre içerisinde hizmete girecek olan proje ile hem üreticilere hem de şehrin ekonomisine büyük katkı sunulacağını ifade eden Başkan Tekintaş, “İlimizin ve ilçemizin ekonomisine katkı sunması amacıyla bağlattığımız “Yumurta Paketleme Tesisi” inşaatımızda sona geliyoruz. Son gerçekleştirdiğimiz asfalt dökümü ile çalışmalarımızı bir bir tamamlıyoruz. Tüm bu iş ve işlemlerin bitmesi ile Yumurta Paketleme Tesisini üreticilerimize hediye edeceğiz. Bu sayede daha fazla organik ürün ve daha fazla üretime imkan sunarak millete hak ettiği hizmeti sunmuş olacağız. Günlük ortalama 30 bin yumurta paketleme kapasitesi olacak bir tesis kurmayı hedeflerken bu sayede üreticilerin üretime daha fazla katkı sunmasını da sağlamak istiyoruz. Üretim arttıkça da kapasitesinin günlük 50 bin dolaylarına ulaşmasını bekliyoruz” dedi.

Yem Kırma Ünitesi Ve Soğuk Hava Deposu Projelerinde De Sona Gelindi

Altınordu Belediyesi tarafından şehrin ekonomisine katkı sunmak amacıyla Kayabaşı Mahallesi’nde yapımı devam eden “Soğuk Hava Deposu” ve “Yem Kırma Ünitesi” projelerinin de kısa süre içerisinde tamamlanarak vatandaşların hizmetine sunulması hedefleniyor.

HABER, (2) HABER, (3) HABER, (4) HABER, (5) HABER, (6) HABER, (7) HABER, (8) HABER, (9) HABER, (10) HABER, (11) HABER, (12) HABER, (13) HABER, (14)