Altınordu Belediyesi Yılların Sorununa Neşter Vuruyor

13.04.2018

Altınordu Belediyesi Tarafından Cumhuriyet Köyü Mahallesine Yeni Yol Açılıyor

Altınordu Belediyesi, Cumhuriyet Köyü Mahallesinde yıllardır yolu olmayan ve yol olmadığı için birçok sorunun yaşandığı Değirmenyanı Sokak’ta yol çalışması başlattı.

haberr (7)

Altınordu Belediyesi ilçe genelinde sürdürdüğü sıcak asfalt, beton yol, yol bakım ve onarım çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Ulaşımda konforu sağlamak amacıyla hizmetlerine devam eden Altınordu Belediyesi, yıllardır yolu olmayan mahallelerde de yaptığı çalışmalarla yol sıkıntısına neşter vuruyor.

Bu kapsamda Cumhuriyet Köyü Mahallesinde yılların sorunu haline gelen ve mahalle merkezi ile bağlantısı olmayan Değirmenyanı Sokakta çalışma başlatan Altınordu Belediyesi, yaptığı ön hazırlıkların ardından yol açma çalışmalarına start verdi. 14 hanenin mahalle merkezi ile bağlantısını sağlayacak olan yol, bittiğinde yıllardır yaşanan sıkıntıların sona ermesine de imkan sunacak.

Mahallele Sakinleri Mutluluk Yaşıyor

Cumhuriyet Köyü Mahallesi Değirmenyanı Sokakta ikamet eden ve yıllardır yolları olmadığı için sıkıntı çektiklerini aktaran mahalle sakinleri ise açılan yol sebebi ile mutluluklarını dile getirdiler. Geçmişten bu güne yol olmamasından dolayı hastalarını sırtlarında taşıdıklarını, yangın olduğunda itfaiyelerin mahallelerine ulaşamadığını aktaran vatandaşlar yolun açılmasını sağlayan ve kendilerini sıkıntıdan kurtaran Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş’a teşekkürlerini ilettiler.

Altınordu Belediyesi ekiplerince hummalı bir çalışmanın yürütüldüğü Cumhuriyet Köyü Mahallesi Değirmenyanı Sokak’taki yolun kısa süre içerisinde tamamlanarak hizmete açılması planlanıyor.

haberr (1) haberr (2) haberr (3) haberr (4) haberr (5) haberr (6) haberr (7) haberr (8) haberr (9) haberr (10) haberr (11) haberr (12) haberr (13)