Başkan Tezcan’dan 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

23.11.2018

Altınordu Belediye Başkanı Celal Tezcan, “İnsan yetiştirme sanatını icra eden öğretmenlerimiz, toplumun önderi ve gelecek nesillerin şekillendiricisidir” dedi.

haber

Altınordu Belediye Başkanı Celal Tezcan, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Mesajında, öğretmenliğin kutsal bir görev olduğunu ve gelecek nesillerin yetiştirilmesinde öğretmenlerin büyük rol oynadıklarını aktaran Başkan Tezcan, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Gençliğin sadece öğrendiği konularla ilgili değil, aynı zamanda milli-manevi değerler ve tarih bilinciyle yetiştirilmesi konusunda en önemli görevi icra eden öğretmenler, toplumun önderi ve gelecek nesillerin şekillendiricisidir.

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “Öğretmenler, yeni nesil sizin eseriniz olacaktır” özdeyişinde belirttiği gibi, öğretmenlerimizin üstlendiği misyon toplumsal ve bireysel anlamda bütün önem ve özeni hak etmektedir.

İnsan yetiştirme sanatını icra eden öğretmenlerimiz ellerindeki işlenmemiş cevherleri, azimle, sabırla, sevgiyle birer şahesere dönüştürürler. Çünkü onlar bilirler ki, bu şaheserler geleceğin garantisi, aydınlık yarınların umududurlar.

Geleceğe sağlam adımlarla basan bir nesil yetiştirmek temennisi ile Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, Anadolu’nun her köşesinde görevini aşkla ve şevkle yerine getiren Öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum.”