19 EKİM MUHTARLAR GÜNÜ ALTINORDU’DA ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLERLE KUTLANDI

19.10.2018

“19 Ekim Muhtarlar Günü” Altınordu Kaymakamlığı ve Altınordu Belediyesi ortaklığında düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı.

haber (2)

Altınordu Kaymakamlığı ve Altınordu Belediyesi tarafından Atatürk Anıtı’nda düzenlenen programa Altınordu Kaymakamı Niyazi Erten, Altınordu Belediye Başkanı Celal Tezcan, Altınordu İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Avni Aktürk, Ordu Altınordu Muhtarlar Derneği Başkan Vekili Sabri Tiryaki, Altınordu Muhtarlar Derneği Başkan Vekili Nevin Gül ve mahalle muhtarları katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programda Ordu Altınordu Muhtarlar Derneği Başkan Vekili Sabri Tiryaki tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk konuldu. Daha sonra ise Muhtarlar tarafından Ordu Valiliği, Ordu Büyükşehir Belediyesi, Altınordu Kaymakamlığı ve Altınordu Belediyesi’ne ziyaret gerçekleştirildi.

PROTOKOL ÜYELERİ MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİ

Atatürk Anıtı’na çelenk sunumunun ardından Altınordu Kaymakamlığı ve Altınordu Belediyesi ortaklığında 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla yemek programı düzenlendi. Bir restoran da gerçekleşen programa Ordu Valisi Seddar Yavuz, AK Parti Ordu Milletvekili Op. Dr. Şenel Yediyıldız, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Altınordu Kaymakamı Niyazi Erten, Altınordu Belediye Başkanı Celal Tezcan, Ordu Altınordu Muhtarlar Derneği Başkan Vekili Sabri Tiryaki, Altınordu Muhtarlar Derneği Başkan Vekili Nevin Gül ve muhtarlar katıldı.

GÜL’DEN EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR

Gerçekleşen program kapsamında bir konuşma yapan Altınordu Muhtarlar Derneği Başkan Vekili Nevin Gül, 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla düzenlenen programların gerçekleşmesinde emeği bulunan herkese teşekkürlerini iletti.

BAŞKAN TEZCAN: “HALKA HİZMET İÇİN MUHTARLARIMIZLA BİRLİKTE ÇALIŞACAĞIZ”

Programın ev sahipliğini yapan ve düzenlenen etkinlikte konuşan Altınordu Belediye Başkanı Celal Tezcan, 19 Ekim tarihinin çok özel bir gün olduğunu söyledi. Muhtarların devletin en üst birimine hizmet taşıyan kişiler olduğunu aktaran Başkan Tezcan, “Bugün özel bir gün. Hizmetin vitrininde olan muhtarlarımızla bir aradayız. Muhtarlar günü bir güne sığdırılabilecek bir gün değil, yılın 365 günü muhtarlar günüdür. Çünkü muhtarlarımız en ücra noktalarda devletin en alt birimi olarak çalışan ama devletin en üst birimine hizmet taşıyan kişilerdir. Muhtarlarımız bizim mesai arkadaşlarımız. Halka hizmet etmek için muhtarlarımızla birlikte hareket edeceğiz ve durmaksızın çalışmayı sürdüreceğiz” dedi.

KAYMAKAM ERTEN: “MUHTARLARIMIZ, YEREL VE GENEL YÖNETİM ARASINDA KÖPRÜ VAZİFESİ GÖRMEKTEDİR”

Altınordu Kaymakamı Niyazi Erten ise konuşmasında muhtarlık müessesesinin 1829 yılına kadar dayanan bir geçmişe sahip olduğunu belirtti. Muhtarların yerel yönetimlerle genel yönetimler arasında köprü vazifesi gördüğüne dikkat çeken Erten, “2015 yılında Başbakanlık genelgesiyle 19 Ekim tarihi Muhtarlar Günü ilan edildi. Muhtarlık 1829 yılına kadar geçmişe dayanan ve hatta belediyecilik geçmişine göre dahi köklü bir tarihi olan müessesedir. Muhtarlarımız gerçekten bizim çalışma arkadaşlarımız. Muhtarlar aynı zamanda yerelde halka en yakın irtibat noktası ve yerel yönetimlerle genel yönetimler arasında bir köprü görevi görmektedirler. Vatandaşların müşterek ihtiyaçlarının tesbitini yapan muhtarlarımız gerek genel yönetimlere gerekse yerel yönetimlere iletmektedirler. bunlar elbette yakından yönetim adına bir süreci yerine getirmektedirler. Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde muhtarlarımızla ilgili çok önemli çalışmalar yapıldı ve özlük hakları iyileştirilmiş oldu. Bu vesile ile Hayatını kaybeden muhtarlarımıza Allahtan rahmet diliyorum ve önümüzdeki süreçte muhtarlarımızın başarılı çalışmalarının artarak devam etmesini diliyorum” diye konuştu.

BAŞKAN TEKİNTAŞ, “MUHTARLAR GÜNÜ GELECEĞİ İNŞA ETMEMİZİ SAĞLAYACAK BİR GÜNDÜR”

19 Ekim’in Muhtarlar Günü olarak kutlanmasından dolayı mutluluk duyduğunu belirten Başkan Tekintaş, “19 Ekim muhtarlar günü geleceği birlikte inşa etmemizi sağlayacak önemli bir gündür. Biz çalışma arkadaşlarımız olan sizlerle 4,5 yıldır birlikteyiz. Bu süre içerisinde mümkün olduğunca problemlerinizin çözümü ve halka karşı olan sorumluluklarınızın yerine getirilmesi konusunda güçlü bir işbirliği sergileyerek bu günlere geldik. Allah birliğimizi dirliğimizi daim eylesin. Bu ülke gelecekte hiçbir sıkıntı yaşamasın. Bizler birlikteysek, el ele ve kardeşçe yolumuza devam edebiliyorsak, muhtarlarımız olarak bu iş birliğini en üst seviyede devam ettirebiliyorsak bu vatana bir şey olmaz. 81 vilayet bir araya gelip birleşince büyük bir ülkenin dünyaya karşı olan gücü ortaya çıkıyor. Bu güçte sizin de emeğiniz, gayretiniz ve çalışmanız var. Bu inançla ben 19 Ekim muhtarlar gününü kutluyorum” şeklinde konuştu.

MİLLETVEKİLİ YEDİYILDIZ, “TÜRKİYE’NİN, ORDU’NUN VE MAHALLELERİN İSTİKRARI SİZLERE AİT”

Ak Parti Milletvekili Şenel Yediyıldız ise konuşmasında her zaman istikrardan yana birisi olduğunu dile getirdi. Muhtarların önemli sorumlulukları olduğunu ve bu sorumlulukları en iyi şekilde yerine getireceklerine inandığını vurgulayan Yediyıldız, “AK Parti muhtarlara değer veren bir parti. Cumhurbaşkanımız ve Ak Parti’nin liderliğinde ülkemizde bir istikrar ve düzen var. Bu istikrar ve düzeni sağlayan sizlersiniz. Türkiye’nin, Ordu’nun ve mahallelerinizin sorumluluğu sizlere aittir ve bu sorumluluğu en güzel şekilde yerine getiriyorsunuz” ifadelerini kullandı.

VALİ YAVUZ, “MUHTARLARIMIZ DEVLETİMİZİN GÖREN GÖZÜ VE İŞİTEN KULAĞIDIR”

Programda söz alan Ordu Valisi Seddar Yavuz, 16 yılda ülke de çok önemli bir zihniyet değişimi yaşandığına dikkat çekti. Muhtarların devletin gören gözü işiten kulağı olduğunu vurgulayan Vali Yavuz, “Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nde son 16 yılda çok büyük bir zihniyet devrimi yaşandı. Bu zihniyet devrimi insanı ve sevgiyi örnek alan ve insanlığın sorunlarını kendi sorunları gibi gören ve empati yapan bir anlayışı ortaya çıkardı. Bu kapsamda muhtarlarımız devletimizin gören gözü ve işiten kulağıdır. Vatandaşlarımıza en yakın birimler olarak devletimizin temsilcileridir. Kapımız ve gönlümüz sizlere her zaman açık. 19 Ekim Muhtarlar Gününü’zü kutluyorum” açıklamasında bulundu.

Yapılan konuşmaların ardından program sona erdi.

haber (1) haber (2) haber (3) haber (4) haber (5) haber (6) haber (7) haber (8) haber (9) haber (10) haber (11) haber (12) haber (13)