20 MİLYONLUK PROJE HAYATA GEÇİYOR

Altınordu Belediyesi tarafından geçtiğimiz hafta 4 firma ile imzalanan 72 mahalleye 72 kilometre beton yol ihalesinin ardından çalışmalar başladı.

Firmalar tarafından Oğmaca Mahallesinde yürütülen çalışmaları yerine inceleyen Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, bu yıl içerisinde 72 Mahalle’de 72 kilometrelik beton yolun tamamlanacağını söyledi.

İncelemelerin ardından değerlendirmelerde bulunan Başkan Tekintaş, hedeflerinin yolları sorun olmaktan çıkartmak olduğunu belirtti.

Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, ” Geçtiğimiz hafta düzenlediğimiz imza töreni ile çalışmalara başladık. Bizim öncelikli hedefimiz Ordu’nun Büyükşehir olmasından sonra köy statüsünden mahalleye dönüşen yerlerde yolları sorun olamaktan çıkartacağız. Bunun için 72 mahallemizde 72 kilometre beton yol çalışmasının startını verdik. Hedefimiz 2015 yılı içerisinde 72 kilometrelik beton yol çalışmasını tamamlamak ve vatandaşlarımızın hizmetine sunmak olacaktır” diye konuştu.

20 MİLYONLUK DEV İHALE

20 milyonluk beton yol ihalesi ile şuanda Belediyemizin ilçemize yaptığı en büyük yatırımlardan biri olduğunun altını çizen Belediye Başkanı Engin Tekintaş, “ 30 Mart yerel seçimlerinde halkımıza bir söz verdik, onlara yol sorunlarını çözeceğiz dedik, bugün gelinen noktada bu sorunları ortadan tek tek kaldırıyoruz. Bizim beton yol yaptığımız alanlar haricinde kalan diğer mahallelerimize ise hava şartlarının elverdiği sürece sıcak asfalt çalışması başlatacağız. Yani Altınordu’nun bütün mahallelerinde 2015 yılı içerisinde betonlama hemde sıcak asfalt çalışmasını bitireceğiz” şeklinde konuştu.

VATANDAŞLARIMIZ DAHA DUYARLI OLMALI

Yapılan çalışmanın millet için yapıldığının kaydeden Belediye Başkanı Engin Tekintaş ” Biz vatandaşlarımızın ayaklarına kadar hizmet götürüyoruz. Onlardan tek beklentimiz ekiplerimize hizmet yapılacak alanlarda yardımcı olmalarıdır. Çünkü yapılan her çalışma onların refahı ve mutluluğu adına yapılmaktadır” ifadelerini kullandı.

EYÜPLÜ VE YEMİŞLİ MAHALLELERİNDE ÖN HAZIRLIK YAPILDI

Beton yol çalışmasının her bölge de farklı firmalar tarafından yürütüleceğinin ifade eden Başkan Tekintaş, “Ekiplerimiz sahada çalışmalarına başladılar. Şuan Oğmaca’da yapılan çalışmanın ön hazırlığı Eyüplü ve Yemişli mahallelerimizde yapıldı. Hava şartlarının iyi gitmesi durumunda ekiplerimiz çalışmalara kaldıkları yerden başlayarak, 2015 yılı içinde 72 kilometrelik beton yol çalışmasını bitirecekler” dedi.

Öte yandan Başkan Tekintaş’a incelemeleri sırasında Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Evli’de eşlik etti.