30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI KUTLU OLSUN

Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.
Başkan Tekintaş, mesajında, 30 Ağustos zaferinin Türk milletinin bağımsızlığı ve hürriyetinden ödün vermeyeceğinin tüm dünyaya ispatı olduğunu söyledi.
Yurdun dört bir yanı işgal altındayken tarih boyunca özgür yaşamış Türk milletinin esareti kabul etmeyerek, bin yıldır yaşadığı bu toprakları kanıyla, canıyla geri aldığını belirten Tekintaş, açıklamasını şöyle sürdürdü:
“Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde yazılan kurtuluş destanımız şüphesiz ki; cesaret ve kahramanlığın bir millette tezahürünün tüm dünya tarafından saygıyla kabullenilmesidir.  İmkânsızlıklar içinde ve her safhası zorlu mücadelelerle dolu olan ancak milletimizin azim ve kararlılığıyla sürdürülen Kurtuluş Savaşı’nın zaferle sonuçlanmasıyla ilan edilen Cumhuriyet, tam bağımsızlığımızın ve geleceğimizin en büyük güvencesidir.’
Milletin ülkemizin işgali karşısında ortak bir ruhla tek vücut olduğunu, meclisimizin açılmasıyla birlikte kurtuluşumuza ve ardından Cumhuriyetimize uzanan şanlı bir yürüyüş başlattığına vurgu yapan Tekintaş, insanlık tarihinin milletlerin böylesine sarsılmaz bir ortak iradeyle kendi kurtuluş destanlarını yazdıklarına çok nadir şahit olduğunu aktardı.
Bu eşsiz zaferin tek kaynağının birbirine kenetlenmiş bir milletin vatanına, özgürlüğüne ve değerlerine olan aşkı ve inancı olduğuna dikkati çeken Tekintaş, tarihin yazdığı en büyük kahramanlıklardan biri olan 30 Ağustos zaferinin, birlik ve beraberlik içinde hareket edildiği zaman neleri başarabileceğimizin en güzel göstergesi olduğunu belirtti.
Bu şanlı ecdadın mirasçısı olarak bizlerin de bugün aynı hassasiyet ve kardeşlik bilinciyle hareket etmemiz gerektiğine dikkati çeken Tekintaş, “Bizler ülkemizin geçirdiği bu zor günleri ancak inanç ve kararlılıkla aşabiliriz” dedi.
Başkan Tekintaş, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı, rahmet ve minnetle anarak milletimizin Zafer Bayramı’nı kutladı