“40 KİLOMETRE SICAK ASFALT İHALESİNE ÇIKIYORUZ”

Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekitnaş: ” Şehir merkezi için 40 Kilometre sıcak asfalt ihalesine çıkıyoruz” dedi.

“Altınordu’da Ramazan Farklı Yaşanır” sloganıyla iftar programları organize eden Altınordu Belediyesi Gökömer Mahallesi’nde iftar verdi.

İftar programına başta Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş olmak üzere, Belediye Başkan Yardımcısı Aydın Şaşmaz, AK Parti Altınordu İlçe Başkanı İbrahim Hekim, Belediye Meclis Üyeleri, mahalle muhtarı ve vatandaşlar katıldı.

İftar programına katılan yaklaşık 750 vatandaş Gökömer İlköğretim Okulu bahçesinde orucunu açtı.

İftar öncesinde Belediye Başkanı Engin Tekintaş, masaları tek tek gezerek vatandaşlar ile selamlaştı.

İftar sonrasında Gökömer Mahalle sakinlerine seslenen Belediye Başkanı Engin Tekintaş, ramazan ayının son günlerini yaşadıklarını belirtirken, komşuları iftar sofrasında buluşturmaktan dolayı mutlu olduklarını belirtti.

“SİZLERİN HİZMETKARIYIZ”

Başkan Tekintaş, konuşmasında mahallelerde beton yol çalışmasının, şehir merkezinde de asfalt çalışmalarının hızla devam ettiğinin altını çizerken, yaptığı konuşmada, ” Öncelikle şunu ifade etmek istiyorum. Biz sizlerin hizmetkarıyız. Bu güzel havzada Büyükşehir Belediyemiz tarafından sıcak asfalt çalışması devam ediyor. Karayolları standardında gerek istinat duvarlarıyla gerekse yol ve alt yapısı ile çok özel bir çalışma sürdürülüyor. Bu çalışmalar tamamlandıktan sonra inanıyorum ki, hepimiz ne kadar önemli bir hizmeti aldığımızı fark etmiş olacağız. Ayrıca bizde kısa süre sonra bu mahallemizde 1 kilometrelik beton yol çalışmamıza başlayacağız. İhtiyaç olan her şey için Altınordu Belediyesi olarak bu hizmeti vermeye hazır olduğumuzu, zaman içerisinde mahalle meydanını oluşturmaya, eski okulları hizmete sunmaya devam edeceğiz. Şehir merkezine bulunan 26 mahallede 160 bin nüfus yaşıyor. Şimdi şehir merkezinde hizmete ağırlık veriyoruz ve 40 kilometre sıcak asfaltın 10 Ağustosta ihalesini gerçekleştiriyoruz. Bunu yaparken hedefimiz; çamurdan milletimizin ayağını kurtarmaktır.” şeklinde konuştu.