41 KERE MAŞALLAH

hemsireAltınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Ordu Devlet Hastanesi’nde görev yapan 41 yıllık hemşire Safinaz Kurt’u, Hemşireler Haftası dolayısıyla ziyaret etti, bu özel gününü çiçek vererek kutladı.

           Ordu Devlet Hastanesi’nde 41 yıldır hemşire olarak görev yapan  63 yaşındaki Safinaz Kurt’u Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş hastanede ziyaret etti.

Hemşireler Haftası nedeniyle çeşitli ziyaretlerde bulunmak üzere Ordu Devlet Hastanesi’ne giden Belediye Başkanı Engin Tekintaş, 41 yılla hastanenin en uzun süreli görev yapan hemşiresi Safinaz Kurt’u çalıştığı bölümde ziyaret etti.

Ziyaret sırasında duygulanan ve heyecanlanan Safinaz Kurt, “Mesleğimin 41 yıldır onuru ve gururunu yaşıyorum. Bu ziyaretten duyduğum memnuniyeti kelimeler ile ifade edemem” dedi.

Hemşire Safinaz Kurt’a çiçek ve hediye takdim eden Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Sağlık çalışanlarının çok özel bir mesleği gerçekleştirdiklerini belirtti.

Başkan Tekintaş, ziyarette yaptığı konuşmasında, “ Hemşireler Haftası dolayısıyla yaptığımız tespit sonrası,  ilimizde en uzun süre kesintisiz hizmet veren Safinaz Kurt hemşiremizi ziyaret ettik.  Bu özel günü hatırlatalım, hatırlayalım ve teşekkürümüzü sunalım istedik.  Bugün onun  için buradayız. Safinaz Hanımefendi’ye çiçek ve hediye sunarken aslında bir sembolleşme olması için bunu ifade etmek istedik. Çünkü hemşirelik sabır isteyen,  sevgi sunulması gereken,  saygı ile yapılması gereken çok özel bir meslek.  Dolayısıyla biz de buraya geldiğimiz zaman kendimizi, doktor ve hemşirelerimize hiç tereddüt etmeden teslim ediyoruz. Sağlık sektörünün tüm çalışanlarına bir kez daha teşekkür ederken, hemşireler haftasının çalışan hemşirelerimize sağlık, sıhat ve huzur getirmesini diliyorum”  ifadelerini kullandı.

“HEMŞİRELİK KUTSAL BİR MESLEK OLDUĞU İÇİN YAPMAYA DEVAM EDİYORUM”

          Tecrübesi ile hastaların, bilgi ve donanımı ile göreve yeni başlayan hemşirelerin ablası konumunda yer alan Hemşire Safinaz Kurt ise;  “41 yıldır bu mesleği severek yapıyorum.  İsteyerek ve severek yaptığım  için hiç yılmadım. Mesaide gece gündüz nöbetlerde çalıştık. Yine, ömrümde bir 41 yıl olsa,   yine çalışırım. Mesleğimi seviyorum. Hemşirelik kutsal bir meslek olduğu için yapmaya devam ediyorum.  Bu mesleğin zorlukları çok. Sağlık alanı çok zor bir alandır. İnsanların hayatı ile uğraşıyoruz. Hayati bir konu oluyor. Çok dikkatli ve özverili olmak zorundayız.” Şeklinde konuştu.