ALTINORDU BELEDİYEMİZDEN PAZARCILARA SOĞUK LİMONATA İKRAMI


ALTINORDU BELEDİYEMİZDEN PAZARCILARA SOĞUK LİMONATA İKRAMI

ALTINORDU BELEDİYEMİZDEN PAZARCILARA SOĞUK LİMONATA İKRAMI

ALTINORDU BELEDİYEMİZ KIŞ AYLARINDA ÇAY, OSMANLI ŞERBETİ VE ISITICI HİZMETİ VERDİĞİ GELENEKSEL DOĞAL KÖY PAZARI’NDAKİ ÜRETİCİLERE SICAK YAZ GÜNLERİNDE DE SOĞUK LİMONATA İKRAM EDİYOR

Geleneksel Doğal Köy Pazarı’na gelen üreticiler ve alış-veriş yapan vatandaşlar sıcak yaz günlerinde Altınordu Belediyemizin limonata ikramıyla serinliyor. Denetimlerinde artırıldığı Pazar yerinde Altınordu Belediyemiz Zabıta ekiplerince ateş ölçümü ve maske dağıtımı gerçekleştiriliyor.

Geçtiğimiz aylarda Altınordu Belediye Başkanımız Aşkın Tören’in talimatlarıyla yenilenen haliyle modern bir görünüme kavuşan ve birçoğu da 65 yaş üstü eli öpülesi annelerimiz olan üreticilerimizin kendi alın teriyle ürettikleri ürünlerini sattığı 'Doğal Köy Pazarı' Koronavirus pandemisi döneminde alınan tedbirler çerçevesinde faaliyetlerine ara vermek durumunda kalmıştı.

PANDEMİ SÜRECİNDE ÜRETİCİLERİN ÜRÜNLERİ KAPILARINDA SATIN ALINARAK İHTİYAÇ SAHİPLERİNE DAĞITTIK

Altınordu Belediyemiz de bu ara dönemde başlattığı çalışmayla üreticilerin ürünlerini kapılarında bedelini ödeyip satın alarak ihtiyaç sahiplerine yine kapılarında ücretsiz bir şekilde dağıttı. Altınordu Belediyemiz bu çalışmayla salgın sürecinin ekonomik etkilerini en aza indirgeyerek üreticilerin ürünlerini değerlendirmelerine ve aile ekonomilerine katkı vermelerini sağladı.

TOPLUM SAĞLIĞI İÇİN DENETİMLERE ÖNEM VERİYORUZ

Yeni normal dönem ile birlikte kapılarını yeniden açan Geleneksel Doğal Köy Pazarı’nda üreticilerin ve alış-veriş yapan vatandaşların sağlığının korunması amacıyla Altınordu Belediyemiz tarafından denetimler artırıldı. Covid-19 pandemisi dolayısıyla alınan tedbirler kapsamında Altınordu Belediyemiz zabıta ekiplerince pazar girişinde ateş ölçümü yapılırken üreticilere ve pazara gelen vatandaşlara da maske dağıtımı gerçekleştiriliyor.

KIŞIN ÇAY, OSMANLI ŞERBETİ VE ISITICI, YAZ AYLARINDA İSE SOĞUK LİMONATA

Altınordu Belediyemiz sıcak yaz günlerinde üreticiler için bir uygulama daha başlattı. Pazara gelerek ürünlerini satan üreticilere ve alış-veriş yapan vatandaşlara soğuk limonata ikramı yapıldı. Altınordu Belediyemiz kış aylarında da benzer bir uygulamaya imza atmış Geleneksel Doğal Köy Pazarı’na gelen üreticilere ve vatandaşlara çay, Osmanlı şerbeti ve ısıtıcı hizmeti sunmuştu.

PAZARCILAR VE VATANDAŞLAR YAPILAN UYGULAMALARDAN VE ALINAN TEDBİRLERDEN MEMNUN

Altınordu Belediyemizin limonata ikramını ve alınan Koronavirüs tedbirlerini değerlendiren vatandaşlar uygulamalardan memnun olduklarını belirttiler. Yaz aylarında sıcaklarını kedilerini etkilediğini ifade eden pazarcılar, ikram edilen limonatalarla serinlediklerini vurguladılar. Üreticiler ayrıca pazarın yenilenen hali başta olmak üzere yapılan tüm çalışmalar dolayısıyla Altınordu Belediye Başkanımız Aşkın Tören’e teşekkürlerini ilettiler.