ALTINORDU BELEDİYESİ PAYLAŞMANIN BEREKETİNİ, HUZURUNU TÜM HANELERDE VE GÖNÜLLERDE HİSSETTİRDİ


ALTINORDU BELEDİYESİ PAYLAŞMANIN BEREKETİNİ, HUZURUNU TÜM HANELERDE VE GÖNÜLLERDE HİSSETTİRDİ

Altınordu Belediyesi'nin Başkan Aşkın Tören öncülüğünde “Paylaşmanın ve bereketin yurdu Altınordu” sloganıyla öteden beri sürdürdüğü dayanışma ve paylaşma seferberliği Ramazan ayında zirveye çıktı. 15 Bin Aileye Gıda paketi, 300 Bin İftarlık sıcak yemek İkramı ve 10 Bin kişilik şehir iftarı ile her yıl olduğu gibi 2022 yılı Ramazan ayında da kardeşliğin, bereketin, dayanışmanın ve paylaşmanın huzurunu Altınordulular hep birlikte yaşadı.

Öncesinde aldığı tedbirler ile Ramazan ayına hazırlıklı başlayan Altınordu Belediyesi kesintisiz, planlı ve programlı bir şekilde yürüttüğü sosyal destekler ile bir rekora imza attı.

300 BİN İFTARLIK SICAK YEMEK GÖNÜLLERİ VE İFTAR SOFRALARINI BİR ETTİ

Şehir merkezinde oluşturulan Gönül noktalarından vatandaşların iftar sofralarına her gün 6500 iftarlık sıcak yemek ikramında bulunan Altınordu Belediyesi, yaşlılar, engelli bireyler ve yatağa bağımlı hastalara ise sıcak yemekleri kapılarında teslim etti.

Görev başında olan güvenlik güçleri, 112 Acil Çağrı Merkezi görevlileri ve diğer kamu görevlilerine ise günlük 500 iftar yemeği düzenli olarak ulaştırıldı.

Çalışmalarını ayrımsız 92 mahalleye ve her köşeye ulaştıran Altınordu Belediyesi, kırsal Mahallelerde ise yaşlı, engelli, yalnız yaşayanlar ve ihtiyaç sahibi ailelerin evlerine günlük 1000 sıcak yemek ulaştırdı.

HER GÜN 2 BİN ÜNİVERSİTELİ ALTINORDU’NUN GÖNÜL SOFRASINDA AĞIRLANDI

Üniversite öğrencileri için özel bir uygulama yaparak kampüse gönül sofrası kuran Altınordu, ailelerinden uzakta yaşadıkları Ramazan ayında öğrencilere aile ortamı sıcaklığında bir Ramazan yaşattı. Her gün iftarda 2 bin öğrenciyi gönül sofrasında ağırlayan Altınordu Belediyesi hem öğrencilerden hem de vatandaşlardan büyük takdir topladı.

15 BİN GIDA PAKETİ EV EV TESLİM EDİLDİ

Ramazan ayı boyunca 300 bin sıcak yemek ikramı ile iftar sofralarını bereketlendiren Altınordu, içerisinde 13 çeşit ürünün bulunduğu temel gıda maddelerinden oluşan 15 Bin gıda paketi ile de ihtiyaç sahiplerinin yanında oldu. Belediye ekiplerince Ramazan boyunca gönül seferberliği ile ihtiyaç sahiplerinin tek tek kapılarına ulaştırılan gıda paketi desteği ise haneleri şenlendirdi.

10 BİNİ AŞKIN ALTINORDU’LU ŞEHİR İFTARINDA BULUŞTU

Altınordu Belediyesi, düzenlediği şehir iftarı programı ile de 10 bini aşkın Altınordulu'yu 19 Eylül Stadyumu’nda bir araya getirerek Ramazan’ın huzur ve bereket iklimini kardeşlik dolu muhteşem bir iftar programı ile taçlandırdı.

BAŞKAN TÖREN "TEK BİR İNSANIMIZIN BİLE GÖNLÜNÜN BURUK KALMASI BİZİM GÖNLÜMÜZÜ TİTRETİR"

Sosyal belediyecilik alanında birçok yenilikçi uygulamayı hayata geçiren Başkan Tören "Gönül Seferberliğimiz kapsamında Ramazan ayı boyunca hemşehrilerimiz ile gösterdiğimiz dayanışma ruhu ve paylaşma ile bereketini hane hane, gönül gönül tüm şehrimize yaydığımız ve güzelliklerini hep birlikte yaşadığımız bir Ramazan ayını daha geride bıraktık. Bir tek insanımızın bile gönlü buruk kalmasından gönlümüz titrer. Her haneye ve her gönüle dokunmak için seferberlik ruhu ile çalışıyoruz. İnsanı yaşatma ve gönül kazanma anlayışımız doğrultusunda yine insan merkezli hizmet ve çalışmalarımızı tavizsiz bir şekilde sürdüreceğiz. Eksiksiz her bir bireyin gönlünü kazanmak için ilk günkü aşkla çalışmaya devam ediyoruz. Hemşehrilerimiz ile dayanışmamız her zaman olduğu gibi Ramazan’dan sonra da yıl boyunca sürecek" diye konuştu.