ALTINORDU EKİPLERİ TAM KADRO SAHADA


ALTINORDU EKİPLERİ TAM KADRO SAHADA

ALTINORDU EKİPLERİ TAM KADRO SAHADA

ALTINORDU’DA ŞİDDETLİ YAĞIŞLARA ANINDA MÜDAHALE

BAŞKAN AŞKIN TÖREN TÜM ÇALIŞMALARI BİZZAT SAHADAN YÖNETTİ

Altınordu’da pazar akşamı başlayıp pazartesi sabah erken saatlerden itibaren şiddetini artıran kuvvetli sağanak yağışa karşı Altınordu Belediyesi teyakkuz halindeki bekleyişini anında müdahaleye dönüştürdü. Meteorolojiden alınan verilere göre metrekareye 93,6 kilogram yağış düştü. Aşırı yağışlar sonucu özellikle dere yatağı taşkınlarından kaynaklanan lokal su baskınlarına ekipler anında müdahale ederek olumsuzlukları ortadan kaldırdı.

DERE YATAĞI TAŞKINLARI LOKAL SU BASKINLARINA NEDEN OLDU

Düzenli olarak şehir genelinde bulunan tüm mazgalları temizleyen, yağmur suyu giderlerini açan Altınordu Belediyesi ekipleri, Başkan Aşkın Tören’in talimatları doğrultusunda yağış başlamadan önce de su taşkını yaşanması muhtemel alanlarda gerekli ekip, ekipman ve personel görevlendirerek her türlü tedbiri önceden aldı.

Kuvvetli sağanak yağışla birlikte dere yatağı taşkınlarından kaynaklı ana akım hatların suyu taşıyamaması üzerine lokal su baskını oluşan bölgelere erkenden konuşlanan Altınordu Belediyesi sahada olan 48 araç ve 149 personeliyle hızlı ve etkin bir mesai yürüttü.

ALTINORDU BELEDİYESİNİN HAYATA GEÇİRDİĞİ ALTYAPI YATIRIMLARI MEYVELERİNİ VERDİ

Metrekareye düşen rekor yağış oranında ilçede herhangi bir olumsuzluğun yaşanmaması ise altyapıda yapılan çalışmaların başarısını ortaya koydu. Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören'in göreve geldiği ilk günden itibaren altyapısı güçlü şehir hedefiyle kararlılıkla sürdürdüğü altyapı yatırımları meyvelerini verdi. Bundan önce her yağışta su taşkınları yaşanan mahallelerde altyapının yenilenmesiyle herhangi bir olumsuzluk yaşanmadı. Öte yandan Altınordu Belediyesi şehrin birçok mahallesini sokak sokak cadde cadde yenileyen altyapı ve üstyapı çalışmalarına da aralıksız devam ediyor. 

BAŞKAN TÖREN “ALTYAPI YATIRIMLARIMIZA KARARLILIKLA DEVAM EDECEĞİZ”

Ekiplerle birlikte yağışın şiddetini arttırdığı ilk andan itibaren sahada olan Başkan Aşkın Tören, çalışmaları bizzat yönetti, çalışmalara katıldı ve vatandaşları bir an olsun yalnız bırakmadı. Aşırı yağışların etkilerini ve yürütülen çalışmaları değerlendiren Başkan Aşkın Tören, “Öncelikle şehrimize ve hemşehrilerimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Bölgemizde ve şehrimizde etkili olan aşırı yağışlara karşı adeta seferberlik ilan ettik ve tüm ekip, ekipman ve personelimizle hem şehir merkezinde hem de kırsal mahallelerimizde sahada olmaya devam ediyoruz.  Çalışmalarımızda cadde, bulvar, sokak merkez ve kırsal ayrımı yapmaksızın tüm gücümüzle vatandaşımızın yanındayız.

Yaptığımız alt yapı yatırımları ve aldığımız tedbirler sonucu şehir merkezinde ciddi bir olumsuzluk yaşanmaması bizim için teselli edici olmuştur. Aynı zamanda altyapı yatırımlarımızın ne denli önemli olduğu da bir kez daha ortaya çıkmıştır. Bu sebeple altyapısı hiç bulunmayan veya mevcut altyapısı ekonomik ömrünü tamamlamış bölgelerimizde acil eylem planımız doğrultusunda çalışmalarımızı kararlılıkla devam ettireceğiz. Sahada özverili bir çalışma ortaya koyan fedakâr çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Devam etmesi beklenen yağışlara karşı sahadayız ve önlemlerimiz sürüyor” dedi.