ALTINORDU’DA ON BİNLERİN AKIN ETTİĞİ KONSERDE GENÇLİK RÜZGÂRI ESTİ


ALTINORDU’DA ON BİNLERİN AKIN ETTİĞİ KONSERDE GENÇLİK RÜZGÂRI ESTİ

ORDU SANAT VE MÜZİK DOLU TARİHİ BİR GÜNE TANIKLIK ETTİ

ALTINORDU’DA ON BİNLERİN AKIN ETTİĞİ KONSERDE GENÇLİK RÜZGÂRI ESTİ

Altınordu Belediyesinin kültür sanat etkinlikleri kapsamında düzenlediği Gençlik Konserinde Ordu tarihi bir güne şahitlik etti. Ünlü Rapçi Sefo’nun sahne aldığı konser için on binlerce genç 19 Eylül stadına akın etti.

Altınordu Belediyesi, Başkan Aşkın Tören öncülüğünde “Kültür ve Sanat Şehri Altınordu” mottosuyla vatandaşları yoğun ilgi gören etkinlikler ile buluşturmaya devam ediyor. Yaza muhteşem bir konser ile start veren Altınordu Belediyesi, ikincisini düzenlediği Gençlik Konseri ile Ordu’nun bugüne kadar gördüğü en yoğun katılımlı konser etkinliğini gerçekleştirerek bir rekora da imza attı.

COŞKU SELİ 19 EYLÜL STADINDAN ŞEHRE TAŞTI

Ordu 19 Eylül Stadında düzenlenen konserde hem tribünleri hem de stadın içini hınca hınç dolduran yaklaşık 50 bin genç, yoğun ve yorucu geçen bir eğitim döneminin stresini atarak doyasıya eğlendiler. Ünlü Rapçi Sefo'nun sahneye gelmesiyle coşan izleyiciler geniş kitlelerin dillerine pelesenk olmuş “Bilmem mi?” başta olmak üzere sanatçının sevilen birçok şarkısını beraber seslendirdi. Sanatçı Sefo, sevilen tüm eserlerini seslendirerek müzikseverlere unutulmaz bir akşam yaşattı. Gecenin başından sonuna dek enerjileri hiç eksilmeyen gençler 19 Eylül Stadyumu'nu alkışlarla çınlattı. Konsere katılanların cep telefonu ışıklarını yakarak şarkılara eşlik etmesi ise görsel bir şölene dönüştü.

BAŞKAN TÖREN “SANAT AYRIŞTIRMAZ BİRLEŞTİRİR”

Muhteşem gecenin mimarı Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, gençlerin yoğun “Aşkın abi” tezahüratları ve alkışları eşliğinde konser alanına girdi. Konser öncesi kısa bir selamlama konuşması da yapan Başkan Tören, “Yeşilin mavinin ahenginde buluşan bu büyülü şehir Altınordu’muzda bugün hep birlikte bir tarih yazıyoruz. Bu tarihin içerisinde gençlik var, kardeşlik var, bu tarihin içerisinde Ordu var, bu tarihin içerisinde sevgi var.

Sanat ayrıştırmaz birleştirir. Öyle görünüyor ki, sadece sanat, sadece müzik birleştirmiyor, Altınordu da birleştiriyor. Her birinizin yüreklerinizden öpüyorum” şeklinde konuştu.

“BİZİ BİZ YAPAN DEĞERLERLE MEDENİYETİMİZİN İRFANIYLA MAYALANARAK ATİYE DOĞRU GÜÇLÜ BİR ADIM ATACAĞIZ”

Konuşmasında medeniyet değerlerine vurgu yapan Başkan Tören, “Böylesi güçlü böylesi heyecanı yüksek böylesi birbirine kenetlenmiş böylesi coşkulu bir meydanda sizlerle bir arada olmak sizlerle aynı heyecanı taşımak ve yaşamak bizim için en özel en müstesna akşamlarından bir tanesi. Ancak daha yeni başladık. İnşallah bu yaz konseriyle birlikte ivme kazanacak etkinliklerimizde hep birlikte olacağız. Kültüre, sanata, müziğe, edebiyata doyacağız ve bizi biz yapan değerlerle bu medeniyetin irfanıyla mayalanarak atiye doğru güçlü bir adım atacağız” dedi.

“ALTINORDU SANATIN, KÜLTÜRÜN, TURİZMİN ÖZELLİKLE DE GENÇLİĞİN ŞEHRİ”

Başkan Tören şöyle konuştu: “Bilmenizi istiyorum; bu şehir bir sanat şehri, kültür şehri, turizm şehri. Bu şehirle ilgili hayallerimizi hayata geçirirken bize sonsuz desteklerini esirgemeyen Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a huzurlarınızda teşekkür etmek istiyorum. Allah nasip ederse göreceksiniz daha yüksek daha eğlenceli kültürün sanatın bu şehirde inşallah karşılık bulacağı çok daha güzel etkinliklerde bir arada olacağız

Biz şehir olarak sanatı, sanatçıyı seviyor ve önemsiyoruz. Bu şehir doğayı seviyor, bu şehir yeşili seviyor, bu şehir maviyi seviyor, bu şehir gençliği seviyor, bu şehir müziği ve sanatseverleri seviyor.

İşte Boztepe, işte Ordu, işte gençlik” sözleriyle konuşmasını sonlandırdı.