ALTINORDU’NUN BETON YOL SERİSİNDE 32'İNCİ MAHALLE DE TAMAM


ALTINORDU’NUN BETON YOL SERİSİNDE 32'İNCİ MAHALLE DE TAMAM

Bahar dönemi yeni çalışma sezonuna hızlı bir başlangıç yapan Altınordu Belediyesi 'beton yol'da tam gaz ilerlemeye devam ediyor.

Başkan Aşkın Tören’in “Altınordu’da ulaşımı sorun olmaktan çıkaracağız" sözü ile işaret ettiği hedefe bir an önce ulaşmak isteyen Altınordu Belediyesi, yol çalışmalarında vites yükseltti. Bir taraftan kent merkezinde etap etap sıcak asfalt çalışmaları yapan ekipler bir taraftan da kırsal mahallelerde hummalı beton yol çalışmalarını kesintisiz sürdürüyor.

ALTINYURT DA BETON YOL KONFORUNA KAVUŞTU

Başkan Aşkın Tören’in güçlü ulaşım ağı güçlü kır kent bağı parolasıyla kırsal mahalleler için başlattığı ve şu ana kadar 31 mahalleye ulaşımda konfor getiren beton yol programında tamamlanan 32. Mahalle Altınyurt oldu. Mahallenin Çavuşoğlu sokağında yapılan beton yol çalışması ile aynı zamanda Altınyurt Kovancı arasında bağlantı yolu olarak da hizmet veren alternatif güzergâh konforlu ve güvenli bir yapıya kavuşturuldu.

BAŞKAN TÖREN, “ERİŞİLEBİLİRLİĞİ VE ULAŞILABİLİRLİĞİ YÜKSEK BİR ŞEHİR HEDEFİYLE ÇALIŞIYORUZ”

Tamamlanan çalışmanın mahalle sakinlerine hayırlı olmasını dileyen Başkan Aşkın Tören, “beton yol çalışmalarımız büyük bir ivme kazandı. Mahallelerimizin ulaşım konusundaki sıkıntılarını ortadan kaldırmak ve kırsal mahallelerimiz ile kent merkezi arasındaki bağları güçlendirmek istiyoruz. Aynı zamanda bu çalışmalarımız ile şehrimizin erişilebilirlik ve ulaşılabilirlik seviyesini de yükseltmeye devam ediyoruz. Her yönüyle yaşanabilir Altınordu için canla başla çalışmaya, vatandaşlarımızın hayatlarını kolaylaştırmaya devam edeceğiz” diye konuştu.
 

 MUHTAR ERDOĞAN ÇAVUŞ’TAN BAŞKAN TÖREN’E TEŞEKKÜR

Yapılan çalışmalardan mahalle sakinlerinin de kendisinin de çok memnun olduğunu ifade eden Altınyurt Mahalle Muhtarı Erdoğan Çavuş: “Bu yolumuz daha önceden virane bir şekildeydi. Birde burası Kovancı Altınyurt arasında alternatif bağlantı yolu. Yolumuz çok güzel oldu Aşkın Başkanıma mahallem ve şahsım adına çok teşekkür ederim” sözleriyle Başkan Tören’e teşekkürlerini iletti.