ALTINORDU’NUN YENİLENEN SOKAKLARI TAM NOT ALDI


ALTINORDU’NUN YENİLENEN SOKAKLARI TAM NOT ALDI

Altınordu’nun kıyı kenar çizgisine yakınlığı ve tarihi geçmişi ile cazibeli yerleşim bölgelerinden biri olan Kirazlimanı Mahallesi, yolları ve kaldırımlarıyla sil baştan yenilenen sokakları ile adeta göz kamaştırdı.

Başkan Aşkın Tören öncülüğünde hayata geçirdiği yatırımlar ve çalışmalar ile ilçeyi modern bir alt ve üst yapıya kavuşturan Altınordu Belediyesi, tarihi mahallelerde gerçekleştirdiği şehrin tarihiyle dokusuyla, siluetiyle, kent kimliği ve mekânın ruhuyla uyumlu çalışmalarla sokakları yepyeni bir görünüme kavuşturuyor.

ÖRNEK SOKAK UYGULAMALARI YAYGINLAŞIYOR

Altınordu Belediyesi, Zaferimilli Mahallesi Uğurveren sokak ile başlattığı ve vatandaşların büyük beğenisini kazanan örnek sokak uygulaması çalışmalarını çoğaltıyor. Uğurveren sokağın ardından yine Aziziye, Taşbaşı ve Zaferimilli Mahallelerini birbirine bağlayan Dr. İsmail Engin Caddesi ile Polat Sokakta ve Şahincili Mahallesinin iki sokağında örnek uygulamayı hayata geçiren Altınordu Belediyesi, Kirazlimanı mahallesinde ise göz kamaştıran örnek bir sokak yenileme uygulamasına imza attı.

DEKORATİF TAŞLARLA KAPLANAN SOKAKLARI VE BEGONİT KESİTLİ KALDIRIMLARI İLE KİRAZLİMANI GÖRÜLMEYE DEĞER

Sokak sağlıklaştırmaları ve örnek sokak uygulamaları yapılan bölgelerde öncelikle altyapı sil baştan yenileniyor. Altyapının ardından bütüncül bir yaklaşımla başlayan üstyapı çalışmaları tamamlandığında sokaklar adeta yeniden doğuyor. Kirazlimanı Oluk Sokak ve 118 No'lu Sokaklar hummalı bir çalışma ile öncelikle sağlıklı bir altyapıya kavuşturuldu. Altyapının ardından başlayan üst yapı çalışmaları kapsamında 30 metre uzunluğunda 3 metre yükseklikte İksa Duvar’ı imalatı gerçekleştirildi. Akabinde 1580 m2 çelik hasırlı beton ile zemin güçlendirilmesi yapılan sokak, dekoratif özellikleri ile uygulandığı yüzeylere estetik ve görsel güzellik katan begonit taşı ile kaplandı. Aynı sokağa begonit kesitli rengarenk kaldırım da yapıldı.

BAŞKAN TÖREN, “KİMLİKLİ MODERN VE MARKA ŞEHİR HEDEFİ İLE ÇALIŞIYORUZ”

Yapılan çalışmaları değerlendiren Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, “kimlikli modern ve marka şehir hedefi ile çalışıyoruz” dedi.

Örnek sokak uygulamalarını özellikle öncelikle şehrin tarihi mahallelerinde başlattıklarını söyleyen Başkan Tören, “bu çalışmalarımız ile hem mahalle sakinlerimizi sağlıklı bir altyapıya kavuşturuyor hem de konforlu, modern aynı zamanda Altınordu’muzun doğal güzelliği ile uyumlu estetik sokaklar ile Mahallemiz yeni bir çehreye kavuşuyor. İnsanımızın yaşam standardını ve konforunu yükseltecek aynı zamanda da şehrimizin marka değerine değer katacak çalışmalarımız sürecek” dedi.