BAŞKAN AŞKIN TÖREN’İN “GÜÇLÜ ALTYAPI GÜÇLÜ ŞEHİR” PAROLASIYLA DEVAM ETTİRDİĞİ DEV ALTYAPI YATIRIMLARI ÖNEMİNİ HİSSETTİRDİ”


BAŞKAN AŞKIN TÖREN’İN “GÜÇLÜ ALTYAPI GÜÇLÜ ŞEHİR” PAROLASIYLA DEVAM ETTİRDİĞİ DEV ALTYAPI YATIRIMLARI ÖNEMİNİ HİSSETTİRDİ”

BAŞKAN AŞKIN TÖREN’İN “GÜÇLÜ ALTYAPI GÜÇLÜ ŞEHİR” PAROLASIYLA DEVAM ETTİRDİĞİ DEV ALTYAPI YATIRIMLARI İLE ALTINORDU’DA YAŞANAN MODERN DEĞİŞİM VE DÖNÜŞÜM KENDİNİ HİSSETTİRDİ

Bölgemiz ile birlikte Altınordu’yu da etkisi altına alan son yaşanan aşırı sağanak yağışlar, Başkan Aşkın Tören’in göreve geldiği ilk günden bu yana modern şehir için güçlü altyapı parolasıyla hayata geçirdiği altyapı ve ulaşım yatırımları ile Altınordu’nun modern ve yaşanabilir şehir yolunda kat ettiği aşamayı da gözler önüne serdi.

Afet boyutuna dönüşen aşırı yağışlar, Altınordu’da yapılan altyapı çalışmaları ve zamanında alınan önlemler sonucu önemli bir sorun yaşanmadan atlatıldı. Altınordu Belediyesinin Başkan Aşkın Tören öncülüğünde altyapı çalışmalarını tamamladığı Düz mahalle ve Yeni mahalle başta olmak üzere daha önce her yağışta su baskını yaşanan bölgelerde hiçbir olumsuzluğun yaşanmaması ise hayata geçirilen altyapı yatırımlarının ne denli önemli olduğunu bir kez daha ortaya koydu.

Altınordu kent merkezinde dere yatağı taşkınlarından kaynaklı dere geçiş noktalarında yaşanan olumsuzluklar ise Başkan Aşkın Tören’in sahada bizzat yönettiği Altınordu Belediyesi ekiplerinin hızlı ve etkin müdahaleleri ile kısa sürede ortadan kaldırıldı.

48 İŞ MAKİNESİ, ARAÇ VE 149 PERSONEL İLE 7/24 MESAİ

Başkan Aşkın Tören’in talimatları üzerine afet ve kriz durumlarında görev yapmak üzere Altınordu Belediyesi bünyesinde oluşturulan afet koordinasyon merkezine gelen 143 ihbar, şikâyet ve talebe ekipler tarafından müdahalede bulunuldu. Altınordu Belediyesinin saha çalışmaları 48 iş makinesi, araç ve 149 personel ile kesintisiz bir şekilde devam ediyor.

35 MAHALLEDE 55 NOKTADA GÖÇÜK VE HEYELAN MEYDANA GELDİ

Aşırı yağışlar sonucu 35 mahallede 55 noktada heyelan ve toprak kaymaları meydana geldi. Altınordu Belediyesi Fen İşleri ekiplerince 7/24 süren bir mesai ile yapılan heyelan ve göçük temizleme çalışmalarında 28 noktada menfez ve boru ağız açıldı. Ayrıca 15 kilometre reglaj çalışmaları gerçekleştirilerek yollarda yaşanan bozulmalara müdahale edildi. Altınordu Belediyesi ekipleri özellikle kırsal mahallerde yoğun çalışmalarını sürdürüyor.

ALTINORDU EV TEMİZLİĞİNDEN SICAK YEMEK SERVİSİNE KADAR HEMŞEHRİLERİNİ HİÇ YALNIZ BIRAKMADI

Dere yatağı önünde bulunan bazı ev ve işyerlerinde yaşanan su baskınlarına hızlı bir şekilde müdahale eden Altınordu Belediye ekipleri, 6 meskende evde temizlik hizmeti sundu.  Aşırı yağışlardan olumsuz etkilenen 11 hanede 35 kişiye ise iki öğün sıcak yemek servisi ve gıda paketi desteği ulaştırıldı.

BAŞKAN TÖREN, “ÇALIŞMALARIMIZIN VE YATIRIMLARIMIZIN NE DENLİ İSABETLİ OLDUĞUNU GÖRME İMKANI BULDUK”

Yağışlar sırasında gece başladığı mesaisinin tamamını sahada ekipler ile birlikte geçiren Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, Altınordu’nun son yağışlarda başarılı bir sınav verdiğini söyledi. Aşırı yağışlarda önemli bir olumsuzluğun yaşanmamasında bugüne kadar gerçekleştirdikleri altyapı yatırımlarının çok önemli bir payının olduğunu belirten Başkan Tören, “Son yaşadığımız aşırı yağışlarda yaptığımız çalışmaların ve yatırımlarımızın ne denli isabetli ve doğru olduğunu görmek bizim için teşvik edici ve yol gösterici olmuştur. Biz acil eylem planımız ve çalışma programımız doğrultusunda Altınordu’yu güçlü altyapıya ve konforlu üstyapıya kavuşturacak çalışmalarımızı kesintisiz bir şekilde devam ettireceğiz. Hemşehrilerimize tekrar geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Ayrıca olumsuzluğa sebebiyet veren dere yatakları geçişlerinde ilgili kurum ve kuruluşlar ile iş birliği halinde önlemler artırılarak tedbirlerimizi almaya devam edeceğiz.

Her zorluğu bugüne kadar birlikte aştığımız gibi bundan sonra da her koşulda hemşehrilerimiz ile dayanışma içerisinde olmaya, el birliği ve güç birliği yaparak birlik beraberlik içiresinde şehrimiz ve hemşehrilerimiz için çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.