BAŞKAN TÖREN, MAVİ VATANIN EMEKÇİLERİ İLE BİR ARAYA GELDİ


BAŞKAN TÖREN, MAVİ VATANIN EMEKÇİLERİ İLE BİR ARAYA GELDİ

BAŞKAN TÖREN, MAVİ VATANIN EMEKÇİLERİ İLE BİR ARAYA GELDİ

Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, belediyede konuk ettiği balıkçı kooperatifleri ve balıkçılar ile sektörün sorunlarını, balıkçıların ihtiyaç ve taleplerini değerlendirdi.

Şehirde tüm kesimlerle ortak akıl ve istişare toplantılarını sürdüren Başkan Tören, Kumbaşı Balıkçılar Kooperatifi ve Melet Irmağı Balıkçılar Kooperatifi başkan ve üyeleriyle balıkçılığın sorunlarının istişare edildiği toplantıda balıkçılar ile dayanışma mesajı verdi.

“BALIKÇILARIMIZ EKMEĞİNİ DENİZDEN ÇIKARAN KAHRAMANLARDIR”

Balıkçıların, hayatlarını mavi vatana adamış, ekmeğini denizden çıkaran kahramanlar olduğunu söyleyen Başkan Tören, “bu şehirde bu işi meslek edinmiş hayatını rızkını buradan temin eden çilesiyle ailesini aynı gönülde taşıyan memleket sevdalısı deniz sevdalısı insanlarsınız. Ben şahsım adına bugün böyle bir ev sahipliği yapmaktan duyduğum memnuniyeti ifade etmek isterim” sözleriyle seslendi balıkçılara.

Hep bir tarım şehri olmaktan fındık ekonomisinden bahsederiz ama bir kıyı şehri olduğumuzu unutmamalıyız diyen Başkan Tören, “bir kıyı şehri olarak endüstriyel bir arka planı olmadığı için balık ve deniz ürünleri sanayisiyle ilgili haklı ve iddialı olmamız gereken alanlarda yeterince cümle kuramıyoruz. Biz bugüne kadar hep arkamızı denize dönüp içeriye baktık. Ekmeğini rızkını denizden kazanan şehir ekonomisine istihdam sağlayan aynı zamanda ülkenin dört bir yanına kayıklarla olta balıkçılığı yaparak balık ulaştıran ve rızkını tamamen bu işten temin eden kardeşlerimiz ile dayanışma içerisinde olacağız. Turizm şehri iddiası olan bir kent olarak aynı zamanda tüm kurum kuruluş ve paydaşlarla birlikte balıkçılık sektörünün rekabet edebilirlik kapasitesinin artırılması noktasındaki çabalara destek vermeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

“MAVİ VATANIMIZIN ŞEHRİMİZDEKİ NÖBETÇİLERİ İLE YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA İÇERİSİNDE OLACAĞIZ”

Başkan Aşkın Tören, geçen sene tüm sosyal kesimleri kapsayan 15 Milyon TL’lik sosyal destek paketini hatırlatarak yeni destek paketinin balıkçıları da kapsayacağının müjdesini verdi.

 İmkanlarımız ölçüsünde tüm vatandaşlarımızın yanlarında olmaya çalışıyoruz diyen Başkan Tören şöyle konuştu:

“Bu sene özellikle balıkçı emekçilerimiz, hayatını bu işe adamış ailesini bu alanda çalışarak geçindiren mavi vatanımızın şehrimizdeki nöbetçileri ile yardımlaşma ve dayanışma içerisinde olacağız. Bugünkü toplantımızda ihtiyaç ve talepleri alarak bu husustaki yol haritamızı belirliyoruz.

Hayatını, rızkını denizden kazanan memleket ve deniz sevdalısı mavi vatanımızın emekçileri aynı zamanda memleketimizdeki nöbetçileri ile bir araya gelmekten böyle bir toplantıya ev sahipliği yapmaktan memnuniyet duydum” diye konuştu.

Toplantıya katılanlar tek tek söz alarak sektörün sorunlarını, görüşlerini öneri ve taleplerini dile getirdiler. Ayrıca böyle bir toplantı ile sorunlarını dile getirmekten çok mutlu olduklarını ve yalnız olmadıklarını kendilerine hissettirdiğini söyleyerek Başkan Tören’e teşekkür ettiler.