BETON YOLDA 29’UNCU MAHALLE DE TAMAM


BETON YOLDA 29’UNCU MAHALLE DE TAMAM

BETON YOLDA 29’UNCU MAHALLE DE TAMAM

Başkan Aşkın Tören’in kentin altyapı ve ulaşım sorunlarını ortadan kaldırmak amacıyla hayata geçirdiği altyapı ve ulaşım yatırımları ilçenin çehresini değiştiriyor.

İlçe merkezinde yüzlerce sokakta sil baştan yenilenen altyapı, sıcak asfalta kavuşturulan konforlu yollar ve baskı beton kaldırımlar ile yaşanan modern değişim ve dönüşüm kırsal mahallelerde ise, güvenli standardı yüksek ve nitelikli bir ulaşım ağı ile kendini hissettirdi.

DELİKKAYA MAHALLE SAKİNLERİNİN BETON YOL SEVİNCİ

Sahada dört koldan çalışan Altınordu Belediye’sinin kırsal mahalleler için başlattığı beton yol çalışmaları da tüm hızıyla ilerlemeye devam ediyor. Beton yol, tamamlanan Delikkaya ile 29’uncu mahalleye ulaştı.

Altınordu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin kısa sürede bitirdiği beton yol çalışmaları sonunda Delikkaya Mahallesinin Palazoğlu ve Kayaaltı sokak sakinleri ve mahalleli bekledikleri ulaşım konforuna kavuştular.

Yapılan beton yol çalışmaları, birçok mahallenin zorlu iklim koşullarında tarımsal üretim ile uğraşan vatandaşların işlerini de büyük ölçüde kolaylaştırıyor. Çoğu sokaklarda on yıllardır araç geçişi olmayan yollardan sırtlarında ya da hayvanlarla yük çekmek durumunda kalan üreticiler, özellikle bu lokasyonlarda yapılan beton yol çalışmaları sayesinde üretim faaliyetlerini daha rahat bir şekilde yerine getirme imkanına kavuşuyorlar.

BAŞKAN TÖREN “MEVCUT OLAN İMKANLARIMIZI EN İYİ ŞEKİLDE VE KALICI ÇÖZÜMLERLE DEĞERLENDİRİYORUZ”

Beton yol programının çok hızlı bir şekilde ilerlediğini belirten Başkan Aşkın Tören, “bizim kaybedecek 1 saniyemiz bile yok. Devam eden mevcut 50 kilometre beton çalışmamızı hızlı bir şekilde tamamlayıp ikinci etap beton yol ve sathi kaplama asfalt programımız ile ulaşım alanında çok önemli bir mesafe almış olacağız. Amacımız, ilçemizin her yerinde her hemşehrimizin daha rahat ve konforlu bir şekilde yaşamını sürdürmesi. Bunun için de mevcut olan imkanlarımızı en iyi şekilde ve kalıcı çözümlerle değerlendiriyoruz” dedi.

Altınordu Belediyesinin beton yol çalışmaları, Eskipazar, Yıldızlı, Artıklı, Altınyurt, Bayadı ve Kovancı mahallerinde eş zamanlı bir şekilde devam ediyor.