BETON YOLDA 30. MAHALLE DE TAMAM


BETON YOLDA 30. MAHALLE DE TAMAM

BETON YOLDA 30. MAHALLE DE TAMAM

Altınordu ilçe genelinde vatandaşların beklediği hizmetleri bir bir hayata geçiren Altınordu Belediyesi’nin 70 kırsal mahalleyi kapsayan beton yol çalışmaları muhtarlar ve vatandaşlardan da tam not alıyor. Kesintisiz bir şekilde süründürülen Beton yol çalışmaları Eskipazar mahallesi ili birlikte 30’uncu mahalleye ulaştı.

Altınordu’nun yaşanabilirlik endeksini yükseltmek, Altınordulu’ların yaşam kalitesini ve konforunu artırmak amacıyla birçok proje ve yatırım için mesai harcayan Altınordu Belediyesi, şehirde her alanda olduğu gibi ulaşım alanında da modern bir değişim ve dönüşüme imza atıyor.

BETON YOL BU DEFA ESKİPAZARDA YÜZLERİ GÜLDÜRDÜ

Kırsal mahallelerde on yıllardır yaşanan yol sorunlarına neşter vuran Altınordu Belediyesi, engebeli ve dik yamaçlı arazi koşullarında uzun yıllar hizmet verecek kaliteli, güvenli ve standardı yüksek beton yollar ile vatandaşlara konforlu bir ulaşımın kapılarını aralıyor.

Başkan Aşkın Tören’in kırsal mahalleler için başlattığı 50 kilometre beton yol programı kapsamında Eskipazar mahallesi Tömcüoğlu Sokakta kısa sürede tamamlanan çalışmalar sonunda yüzler güldü. Aynı zamanda Terzili mahallesi bağlantı yolu da olan sokak artık güvenli ve konforlu bir ulaşım imkanına kavuştu.

BAŞKAN TÖREN, “ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDECEK”

Beton yol çalışmaları ile kırsal mahallerde halkın yol konusunda uzun yıllardır beklediği hizmetlerin verildiğini dile getiren Başkan Aşkın Tören, “İlçemizin coğrafi yapısı nedeniyle mahallelerimizin kimi sokaklarında yıllardır araç ile ulaşım imkânı olmadığını gördük. Kimi bölgelerde ise yine inanımızın hastasını sırtta taşıdığına şahit olduk. Tüm bu noktalarda ve birçok yerde de mahalleler arası ulaşımı daha da kısaltan hem ekonomik hem de güvenli ve konforlu bir ulaşım imkânı sunan güzergâhlarda beton yol çalışmalarımızı gerçekleştirdik. Tamamlanan çalışmalarımız mahalle sakinlerimize hayırlı olsun” diye konuştu.

MUHTAR KARAAĞAÇ VE ESKİPAZAR SAKİNLERİNDEN BAŞKAN TÖREN’E TEŞEKKÜR

Beton yol çalışması yapılan güzergahın aynı zamanda Eskipazar-Terzili bağlantı yolu da olduğunu söyleyen Eskipazar Mahallesi Muhtar İlhan Karaağaç; “64 yaşındayım. Bu zamana kadar buradan ne araba geçebiliyordu ne de başka bir şey. Burası terzili bağlantı yolu buradan arabalar geçmiyordu. Allah razı olsun Aşkın başkanımdan. Aşkın başkanıma vermiş olduğu sözü tuttuğu için şahsım ve mahallem adına çok teşekkür ediyorum” sözleriyle Başkan Aşkın Tören’e teşekkürlerini iletti.

Altınordu Belediyesinin beton yol çalışmaları tüm hızıyla birçok mahallede eş zamanlı olarak devam ediyor.