BETON YOLDA SAYI HIZLA YÜKSELİYOR


BETON YOLDA SAYI HIZLA YÜKSELİYOR

BETON YOLDA SAYI HIZLA YÜKSELİYOR

Altınordu Belediyesi’nin tüm mahalleler ve vatandaşlar tarafından ilgi ile takip edilen beton yol programında Uzunisa ile birlikte tamamlanan mahalle sayısı 42 oldu.

Başkan Aşkın Tören’in hayata geçirdiği altyapı ve ulaşım yatırımları bir taraftan şehri sağlıklı ve modern bir altyapıya kavuştururken bir taraftan da sıcak asfalt ve beton yol ile hem merkezde hem kırsalda ulaşımda standardı yükseltti.

TAMAMLANAN BETON YOL UZUNİSA VE ALTINYURT MAHALLERİNDE SEVİNÇLE KARŞILANDI

Başkan Aşkın Tören’in kırsal yol ağında başlattığı ve Altınordu Belediyesinin kararlılıkla sürdürdüğü beton yol programında çalışmalar tamamlanan Uzunisa Mahallesi Alantepe sokakta yıllardır kanayan yaraya dönüşen yol çilesi sona erdi. Aynı zamanda Uzunisa ve Altınyurt bağlantı yolu olan güzergahta yapılan beton yol çalışması her iki mahallede de sevinçle karşılandı.

BAŞKAN TÖREN "ALTINORDU İÇİN HEP BİRLİKTE ÇALIŞIYORUZ"

Güçlü bir ulaşım ağının hayatın tüm alanlarını olumlu yönde etkileyeceğini söyleyen Başkan Tören, "özellikle yaşadığımız pandemi tecrübesi şehirden kırsala göç düşüncesini tetikledi. İnsanımız daha çok tarıma ve hayvancılığa yöneldi. Biz de bu tersine göçü konforlu ve güçlü bir ulaşım ağı ile desteklemeye çalışıyoruz.

Bunun için de hem kırsal ile kent bağlantılarını hem mahallelerimizin birbirleriyle bağlantılarını konforlu bir yapıya kavuşturuyor hem de mahallelerimizin tarımsal alanlara rahat ve konforlu bir şekilde erişebilmelerini temin edecek yol çalışmaları yapıyoruz. Beton yol programımız da bu hamlemizin bir sonucudur. Tamamlanan çalışmamız mahallelerimize ve bölge sakinlerimize hayırlı olsun.

Hayatın her alanında seferberlik ruhuyla çalışmaya devam ediyoruz" açıklamasında bulundu.

MUHTARLARDAN VE VATANDAŞLARDAN BAŞKAN TÖREN’E TEŞEKKÜR

Tamamlanan beton yol çalışmasını değerlendiren Uzunisa Muhtarı Sabri Tiryaki: Bu yol, dedelerimizin babalarımızın çok eskiden kullandıkları aynı zamanda çile yoluydu. Fakat bu yol şimdi Aşkın Başkanımın sayesinde huzur ve mutluluk yolu oldu. Allah ondan razı olsun. Aşkın Başkanıma sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum" dedi.

Altınyurt Mahallesi Muhtarı Erdoğan çavuş da şunları ifade etti:

Uzunisa’yı Altınyurt’a bağlayan bağlantı yolumuzun daha önceki hali içler acısıydı, kanayan bir yaraydı burası.  Altınordu Belediyemizin beton yol programı sayesinde iki mahallemizin betonunu yaptık. Bu çalışmalardan dolayı Altınordu Belediye Başkanımız Aşkın Tören bey'e çok teşekkür ediyorum" sözleriyle Başkan Tören’e teşekkürlerini iletti.

Yapılan çalışmayı sevinçle karşılayan vatandaşlar da Başkan Tören’e teşekkür ettiler.