BİR BAŞKA GÜZELDİR ALTINORDU’DA RAMAZAN AKŞAMLARI


BİR BAŞKA GÜZELDİR ALTINORDU’DA RAMAZAN AKŞAMLARI

BİR BAŞKA GÜZELDİR ALTINORDU’DA RAMAZAN AKŞAMLARI

Her gün 15 BİN’e yaklaşan sıcak yemek ikramları ve ekiplerce ihtiyaç sahibi ailelere kapı kapı teslim edilen dayanışma paketleriyle Altınordu’yu bir gönül sofrasına döndüren Altınordu Belediyesi, her kesimden insanın beğenisini kazanan geleneksel Ramazan gösterileri ve kültürel etkinlikler ile de Altınordulu’lara Ramazan coşkusunu doyasıya yaşatıyor.

‘AŞKIMIZIN ADI FINDIK TADI’ BEĞENİ İLE İZLENDİ

Altınordu Belediyesince ara tatilde çocuklara özel düzenlenen ve her günü birbirinden renkli görüntülere sahne olan Ramazan Sinema Günleri’nin ardından bu kez de Atatürk Kültür Merkezinde gerçekleştirilen etkinlik çerçevesinde Oksijen Tiyatro ekibi tarafından sahnelenen ‘Aşkımızın Adı Fındık Tadı’ adlı tiyatro gösterisi beğeni ile izlendi.

Aydın Üstüntaş’ın yazdığı iki perdelik müzikal oyunda Ordu’da yaşanan bir hikâye canlandırıldı. Birbirlerine husumeti olan iki aile ve o ailelerin birbirlerine sevdalı çocuklarının hikayesinin Ordu yöresi şivesi ile sahnelendiği oyun izleyenlere renkli bir ramazan akşamı yaşattı.

BAŞKAN TÖREN, “7’DEN 77’YE HEP BİRLİKTE BİR ARADA OLMA VESİLESİ KILDIĞIMIZ ETKİNLİKLERİMİZ DEVAM EDECEK”

Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, “Kültür ve Sanat Şehri Altınordu” mottosu ile birçok sanatsal ve kültürel etkinliği Altınordulu’lar ile buluşturduklarını söyledi.

Sanatsal ve kültürel etkinliklerin aynı zamanda 7’den 77’ye hep birlikte bir arada olma vesilesi olduğuna dikkat çeken Başkan Tören, “Bu şehrin yarım asır boyunca perdelerini kapatmamış bir tiyatrosu var. Şehir mirasını ve varlığımızı koruyup geleceğe taşımak için kültür ve sanatın gücüne, ihtiyacımız var. Birlik, beraberlik kardeşlik ve paylaşmanın simgesi Ramazan ayı boyunca bizi daha çok bir araya getirecek aynı duygu aynı heyecan ve aynı coşkuyu birlikte yaşayacağımız kültürel ve sanatsal etkinliklerimiz devam edecek” şeklinde konuştu.