ÇOCUKLAR ‘TRAFİK EĞİTİM PARKINI’ ÇOK SEVDİ


ÇOCUKLAR ‘TRAFİK EĞİTİM PARKINI’ ÇOK SEVDİ

ÇOCUKLAR ‘TRAFİK EĞİTİM PARKINI’ ÇOK SEVDİ

Altınordu Belediyesi tarafından kısa süre önce hayata geçirilen ve bölgesinin sayılı tesislerden birisi olan Trafik Eğitim Parkı, minik misafirlerini ağırlamaya devam ediyor. Yaya, trafik ve güvenli sürüş eğitimlerinin verildiği Trafik Eğitim parkında minik öğrenciler eğlenerek öğreniyorlar.

Çocukların akınına uğrayan Trafik Eğitim Parkı, günlük hayatta karşılaşılan trafik ortamını birebir yaşatıyor. Trafikte yer alan tüm unsurların bulunduğu parkta, trafik kurallarına duyarlı, farkındalık sahibi nesiller için trafik eğitimleri sürüyor.

HEM EĞLENDİLER HEM ÖĞRENDİLER

Altınordu Belediyesi Trafik Eğitim Parkı Şirinevler İlkokulu öğrencileri ile Ponçik Kreş ve Gündüz Bakım Evi öğrencilerini ağırladı.

İki etap halinde misafir edilen 170 kişilik öğrenci grubuna Trafik Şube Müdürlüğü görevlilerince verilen teorik ve pratik trafik dersinde minikler hem eğlendiler hem öğrendiler. Trafik Eğitim Parkında eğitime katılan çocuklar çeşitli hediyeler ile ödüllendirildiler.

BAŞKAN TÖREN, “GELECEK KUŞAKLAR ONLARIN ELLERİNDE YÜKSELECEK”

Trafik Eğitim parkındaki eğitimlerin ardından Belediyede kendisini ziyaret eden çocukları ağırlayan Başkan Aşkın Tören, “Geleceğimiz olan çocuklarımızın hayatlarını kolaylaştırmak ve her alanda en iyi şekilde yetişmelerini sağlamak için tüm imkanlarımızla çalışıyoruz. Karne tatilinde yine çocuklarımıza yönelik sürpriz etkinliklerimiz devam edecek.

Çocuklarımıza trafik kültürü ve bilincini eğlendirirken kazandıracak Trafik Eğitim Parkımız aynı zamanda anne ve babaları ile ailece hoşça vakit geçirecekleri bir alan ve ortam sunuyor. Çocuk ve Genç dostu şehir olarak çocuklarımıza ve gençlerimize yönelik projelerimizi hayata geçirmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

MİNİKLERDEN BAŞKAN TÖREN’E TEŞEKKÜR ZİYARETİ

Öğrencilerini uygulamalı trafik eğitimi için Trafik parkına getiren öğretmenler parkı çok beğendiklerini ve çocuklar için çok anlamlı bir hizmet olduğunu ifade ederek Başkan Tören’e teşekkür ettiler. Hem eğlenip hem öğrenerek güzel bir gün geçiren çocuklar ise başkan Aşkın Tören’i Belediyede ziyaret ederek teşekkür ettiler.