ÇOCUKLARIN AŞKIN ABİ SEVGİSİ GÖRÜLMEYE DEĞERDİ


ÇOCUKLARIN AŞKIN ABİ SEVGİSİ GÖRÜLMEYE DEĞERDİ

ÇOCUKLARIN AŞKIN ABİ SEVGİSİ GÖRÜLMEYE DEĞERDİ

Altınordu İlçe Müftülüğünün Altınordu Belediyesinin de destek ve katkılarıyla düzenlediği ‘4-6 Yaş Kur’an Kursları Çocuk Şenliği’ne katılan Başkan Aşkın Tören’e miniklerin ilgisi ve sevgisi görülmeye değerdi.

Altınordu’da 2021- 2022 Eğitim Öğretim döneminde 4-6 yaş Kur’an kurslarında eğitim gören öğrenciler için düzenlenen çocuk şenliği renkli görüntülere sahne oldu.

B.B. Ordu Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu Spor Salonu’nda gerçekleştirilen etkinliğe katılan Başkan Tören’e hem ailelerin hem de çocukların ilgisi ve sevgisi yoğun oldu. Kermes çadırlarını da ziyaret eden Başkan Tören, vatandaşlarla tek tek ilgilendi. Programda kendisiyle fotoğraf çektirmek için adeta birbirleriyle yarışan çocukların hepsinin isteğini yerine getiren Başkan Tören kendisine gösterilen sevgi ve ilgiyi karşılıksız bırakmadı. Çocukların oynadığı kadim ve geleneksel oyunlara da eşlik eden Başkan Tören, programda bir de konuşma yaptı.

BAŞKAN TÖREN “GELECEĞİ MİLLETİMİZİN UMUDU OLAN ÇOCUKLARIMIZ İNŞA EDECEK”

Başkan Tören, “Sevgili çocuklar sizler Kur’an-ı okurken medeniyetimizi inşa eden bütün değerlerimizin de muhafazasını emanet alacaksınız. Yolun çok başındasınız. Gönlünüz her daim açık olsun, gönlünüze her daim hakikat aksın. Muhafaza ettiğiniz değerler ile geleceği inşallah siz inşa edeceksiniz.

Sizleri milletimizin umudu olarak yetiştirecek çok kıymetli ailelerimize ve hocalarımıza gönül dolusu teşekkürlerimi iletiyorum” şeklinde konuştu.

“Böylesi hayırlı böylesi özel bir güne bizleri ortak ettikleri için İlçe Müftülüğümüze teşekkür ediyorum” diyen Başkan Tören konuşmasını şu sözlerle tamamladı:

“Bugün çok farklı bir heyecanla buraya geldim. Çocuklarımızın hesapsız sevgileri samimiyetleri ve ilgileri bizi ziyadesiyle mutlu etti. Paydaşı olmaktan büyük bir memnuniyet duyduğum bu güzel organizasyonu hazırlayan ilçe müftülüğümüze ve emeği geçen herkese gönülden teşekkür ediyorum”

Minik öğrenciler tarafından Kur’an-ı Kerim, şiirler ve ilahiler okunan program, kadim oyunlar gösterisi ve kermes etkinliği ile sona erdi.