HER ŞEY BAŞKAN AŞKIN TÖREN’İN O SÖZÜYLE BAŞLADI


HER ŞEY BAŞKAN AŞKIN TÖREN’İN O SÖZÜYLE BAŞLADI

HEM MESLEK SAHİBİ OLDULAR HEM DE İŞ

Altınordu Belediyesi Hazır Giyim Uygulamaları merkezinde 512 saatlik Dokuma Konfeksiyon Makineci modülünde yer alan tüm eğitimleri başarı ile tamamlayan 40 kursiyer sertifikalarını aldılar. Kursu başarı ile bitiren 40 kadın kursiyerden çalışmak isteyenlerin tamamı tekstil sektöründe istihdam edilecek.

Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, şehre verdiği sözleri yerine getirmeye devam ediyor. Yıllarca Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı çatısı altında işgücü piyasaları ve istihdam politikaları alanlarında ulusal ve uluslararası birçok başarılı projeye imza atan Başkan Aşkın Tören’in Altınordulu’lara verdiği “Bu şehirde tek bir genç dahi mesleksiz kalmayacak!” sözü istihdam garantili nitelikli bir meslek ile hayat buldu.

BAŞKAN AŞKIN TÖREN’İN PROJESİYLE HAYATLARI DEĞİŞTİ

Başkan Aşkın Tören öncülüğünde Ordu tekstil piyasasının nitelikli işgücü ihtiyacını yetiştirmek amacıyla Altınordu Belediyesinin DOKA destekli hayata geçirdiği ve Altınordu Kaymakamlığı’nın da paydaşları arasında bulunduğu projenin ilk etabı olarak 26 Şubat’ta başlayan 3 aylık kurs döneminin sonunda düzenlenen sertifika töreni ile tamamlandı.

40 KADIN DOKUMA KONFEKSİYON MAKİNECİ’Sİ OLARAK TEKSTİL SEKTÖRÜNE ADIM ATTI

Tamamlanan eğitimler sonunda 40 kadın kursiyer “Düz dikiş, overlok, reçme, ilik-düğme, ponteriz, zigzag, ütüleme, kesim, tekstil yüzeyleri, kalıplar, malzeme kontrolü ve çeşitli dikim yöntemleri alanlarında aldıkları eğitim aşamalarını başarıyla geçerek Dikiş Makinesi Operatörü olarak mezun oldular. Tekstil sektörünün en çok ihtiyaç duyduğu ve nitelikli tekstil işçisi kategorisinde birinci sırada yer alan meslekleriyle sektörde istihdam garantisi elde eden kursiyerlerin hayatları değişti.

BAŞKAN TÖREN, “ŞEHİRDE ÜRETİMİN VE İSTİHDAMIN ARTIRILMASI İÇİN HER ALANDA PROJELERİMİZ VE ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDİYOR”

Tamamlanan kursu değerlendiren Başkan Aşkın Tören, “şehrimize verdiğimiz bir sözümüzü daha yerine getirmenin huzuru içerisindeyiz” dedi.

“İstihdam odaklı yerel kalkınma modeli” oluşturduklarını belirten Başkan Tören, “Bu model ile gençlerin ve kadınların işgücüne katılımlarını sağlarken aynı zamanda geleceğe dönük olarak da tek bir gencimizi ve kadınımızı mesleksiz bırakmamayı hedefledik. Bu anlayışımız doğrultusunda nitelikli işgücü açığını kapatmak için tüm aşamaları planladık. İşte bugün 40 kadın kursiyerimiz nitelikli bir meslek sahibi olmuşlardır. Tekstil sektöründen gelen talepler ve girişimlerimiz neticesinde çalışmak isteyenlerin tamamı sektörde istihdam edilecekler. Etaplar halinde devam edecek kursumuzdan mezun olacaklar için de yine istihdam olanağını sunacağız.

Kurs dönemini başarıyla tamamlayan kursiyerlerimizi tebrik ediyor, şehirde üretimin ve istihdamın artırılması için her alanda devam eden projelerimizle şehrimizin tekstil sektöründe bir çekim merkezi, yatırımcıların bir tercih noktası haline geleceğine inanıyoruz.” diye konuştu.

Karacaömer mahallesinde bulunan Altınordu Belediyesi Hazır Giyim Uygulamaları Merkezinde düzenlenen sertifika dağıtım törenine, Altınordu Belediye Başkan Vekili Ahmet Akyurt, İŞKUR İl Müdürü İsa Kaymak, Altınordu İlçe Milli Eğitim Müdürü Onur Bekyürek, Belediye birim müdürleri, kursiyerler ve davetliler katıldı.