ADAY ÖĞRETMENLERDEN ALTINORDU BELEDİYESİNE ZİYARET

Milli Eğitim Bakanlığı’nın aday öğretmenlerin kurum ve kuruluşlar ile çevrelerini daha yakından tanımalarını sağlamak amacıyla bu yıl ilk kez uygulamaya koyduğu ‘Çevreye Uyum Semineri’ kapsamında aday öğretmenler Altınordu Belediyesi’ni ziyaret etti.

Altınordu İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezai Akarsu, Ordu Anadolu Lisesi Müdürü Birol Erdoğdu ve 10 kişiden oluşan aday öğretmenler Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş’ı makamında ziyaret ederek, Altınordu Belediyesinin çalışmaları ve yeni bina hakkında bilgi aldı.

Öğretmenlik mesleğinin kutsal bir meslek olduğunun altını çizen Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş yaptığı açıklamada şunları söyledi. “  Altınordu Belediyesi olarak öğretmen arkadaşlarımızın yaptığı bütün çalışmalara destek verdik, bundan sonra da destek vermeye devam edeceğiz. Öğretmenlerimiz, bulundukları yerlerin gelişimini artırmaya nasıl katkı sunuyorlarsa aynı şekilde ülkenin de gelişimine önemli katkılar sunuyorlar. Toplumun gelişmesine en büyük katkıyı öğretmenlerimiz vermektedir. Bu kapsam da öğretmen arkadaşlarımızın en büyük sorumlulukları arasında ilk sırayı ise çocuklarımızı geleceğine olumsuz etki yapabilecek faaliyetlerden uzak tutacak ortamı hazırlamaları olacaktır. Bu kapsam da siz değerli öğretmen adayı arkadaşlarımızın gelecek nesillere hazırlayacak olduğunuz çocuklarımızı en iyi şekilde eğitmeniz geleceğimiz açısından çok önemlidir. Bu kapsam da Altınordu İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezai Akarsu, Şube Müdürü Serkan Şeker ve Siz değerli Öğretmen adayı arkadaşlarımıza ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş’ın her zaman kendilerine destek verdiğini ifade eden Altınordu İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezai Akarsu ise şunları söyledi “Milli Eğitim Bakanlığı’nın aday öğretmenlerin kurum ve kuruluşlar ile çevrelerini daha yakından tanımalarını sağlamak amacıyla bu yıl ilk kez uygulamaya koyduğu ‘Çevreye Uyum Semineri’ kapsamında Altınordu Belediye Başkanımız ve Başkan Yardımcılarımızı ziyaret ederek kurum ve Yeni Belediye Binası hakkında bilgi aldık. İlgi ve alakalarından ötürü çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Çevreye Uyum Semineri kapsamında Altınordu Belediyesini ziyaret eden Aday Öğretmenler daha sonra Belediye Binasında incelemelerde bulundular..

 

İletişim Formu

Lütfen zorunlu * olarak belirtilen alanları doldurunuz. İlginiz İçin Teşekkür Ederiz. *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>