ALMANLAR ORDU’YA HAYRAN KALDI

“Kardeş Şehir Projesi” kapsamında üç günlük Ordu ziyaretini tamamlayan Almanya’nın Recklinghausen Belediye Başkanı Christoph Tesche ve beraberindeki heyet ülkelerine döndüler.

Recklinghausen  heyeti Ordu ve Altınordu ilçesinin tarihi, turistik ve kültürel yerlerinin yanı sıra Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu ve Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz’ı da makamında ziyaret etti.

 

BAŞKAN TEKİNTAŞ: “TÜRK MİSAFİRPERVERLİĞİNİ EN İYİ ŞEKİLDE KENDİLERİNE YANSITTIK”

 

Kardeşlik projesinin iki ülke arasındaki bağları daha da kuvvetlendireceğini kaydeden Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, yaptığı açıklamada, “Kardeş şehir projesi kapsamında  ilimize ve ilçemize gelen Almanya heyet ilimizin önemli tarihi, turistik ve kültürel alanlarını gezme fırsatı buldu. Ordu’nun ve Altınordu’nun tarihi, kültürel ve turistik yerlerinin dışında doğasını çok beğendiler. Gerek bizim, gerek Ordu Büyükşehir Belediyemizin gerekse de Ordu Valiliğimizin gösterdiği ilgi ve alakadan çok memnun oldular.  Türk misafirperverliğini en iyi şekilde kendilerine yansıttık. İnanıyorum ki, bu ziyaret iki ülke arasında olan bağları daha da kuvvetlendirecek ve ülkeler arası ziyaretler artacaktır. Kardeş Şehir projesine verdiği önem ve destek için başta Recklinghausen Belediye Başkanı Christoph Tesche olmak üzere tüm ekibine teşekkür ediyorum. Aynı şekilde Başkan Yardımcılarım, Belediye Meclis üyelerimiz ve çalışma arkadaşlarımıza gösterdikleri hassasiyet ve önemden dolayı çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

BAŞKAN TESCHE: “RECKLİNGHAUSEN’DE SÜREKLİ CAMİLERİ ZİYARET EDİYORUM”

 

Recklinghausen Belediye Başkanı Christoph Tesche, şehirlerinde 7 Bine yakın Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olduğunu belirtirken, Almanya’da gerçekleştirdiği cami ve dernek ziyaretlerinde Türklerden gördüğü ilginin fazlasını Ordu’da gördüğünü kaydetti.

Başkan Tesche, konuşmasında “Recklinghausen şehrinde yaklaşık 7 Bin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşımız yaşıyor. Cami ve dernekler sayesinde Recklinghausen’de yaşayan Türklerle güzel bir dostluk kurabilme fırsatım oldu. Recklinghausen’de sürekli camileri ziyaret ediyorum.  Camilere gittiğimde Türk kardeşlerimizle karşılaştığım zaman onların misafirperverliğini görme fırsatım oldu. Almanya’da Türk hemşehrilerimizden gördüğüm sevgiyi, hoş görüyü, insana sıcak bakışı burada daha fazlasını gördük. Almanya’da     Türkler hakkında aldığım izlenim burada da tekrar kendini bana gösterdi” ifadelerini kullandı. 

 

“ALTINORDU BELEDİYESİ İLE KARDEŞLİK BAĞI KURDUĞUMUZDAN DOLAYI ÇOK MUTLUYUZ”

 

Ordu’ya ve Altınordu’ya hayran kaldıklarını söyleyen Recklinghausen Belediye Başkanı Christoph Tesche, “ Öncelikle bizleri en iyi şekilde ağırlayan Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş’a ve ekibine çok teşekkür ediyorum. Ziyaret programı süresince bizlere gösterdikleri yakın ilgiden çok memnun olduk. Ordu ve Altınordu ilçesinin önemli tarihi ve turistik yerlerini gezme şansımız oldu. Ordu ve Altınordu ilçesi çok modern bir şehir. Avrupa’da bir çok şehirden daha güzel.  Altınordu Belediyesi ile kardeşlik bağı kurduğumuzdan dolayı çok mutluyuz. İnanıyorum ki bundan sonra da bu bağ kuvvetlenerek devam edecek” şeklinde konuştu

 

“GELECEKTE ALTINORDU DOSTU CHRİSTOPH TESCHE OLARAK ANILMAK İSTİYORUM”

 

Gelecekte Türk dostu Christoph Tesche olarak anılmak istediğini belirten Başkan Tesche, “Recklinghausen şehrinde Türk kardeşlerimle irtibatım sayesinde türk dostu olarak göründüğümü düşünüyorum. Burada resmi kişiler ve halkı tarafından ileride Türk dostu, Altınordu dostu Christoph Tesche olarak anılmak istiyorum. Bu benim için son derece önemlidir” ifadelerini kullandı.

Başkan  Christoph Tesche, Orduluları Recklinghausen’e davet ederek “Altınordulu hemşehrilerimizi şehrimize davet ediyorum, bundan onur duyacağım”şeklinde konuştu

 

İletişim Formu

Lütfen zorunlu * olarak belirtilen alanları doldurunuz. İlginiz İçin Teşekkür Ederiz. *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>