Altınordu’da 29 Bin Litre Atık Yağ Toplandı

Altınordu Belediyesi tarafından hazırlanan ve ilçe genelindeki ilk ve ortaokulları kapsayan “Atık Yağ Toplama Yarışması” kapsamında Altınordu’da 29 bin litre atık yağ toplandı.

Altınordu Belediyesi tarafından hazırlanan, çocukların çevre bilincini arttırmak amacıyla gerçekleştirilen “Atık Yağ Toplama Yarışması” sonuçlandı. Altınordu Belediyesice çocuklarda çevre duyarlılığını arttırmak amacıyla başlattığı “Atık Yağ Toplama Yarışması” ile ilçe genelinde toplam 29 bin litre atık yağ toplanırken dereceye giren okullar ise ödüllendirildi. 49 okulun katıldığı yarışmada Durugöl İlkokulu 1’inci, İmam Hatip Ortaokulu 2’inci, Merkez İlkokulu ise 3’üncü oldu. Altınordu Belediyesi meclis salonunda düzenlenen ödül törenine kampanyada dereceye giren Durugöl İlkokulu, İmam Hatip Ortaokulu ve Merkez İlkokulu’nun müdür, öğretmen ve yarışmaya katkı sunan öğrencileri hazır katıldı.

BAŞKAN TEKİNTAŞ: “ÖĞRENCİLERİMİZ HAK ETTİĞİ ÖDÜLLERİ ALDI”

“Atık Yağ Toplama Yarışması” ödül töreninde konuşan Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, doğaya zarar  veren maddelerin toplanmasına özel hassasiyet gösterdiklerini söyledi. İlçe genelinde 49 okul arasında yapılan yarışmada derece girenlerin hak ederek ödüllere ulaştıklarını ifade eden Başkan Tekintaş, “Geri dönüşüm çalışmalarına belediyeyi deviraldığımız günden bu yana durmaksızın devam ediyoruz.  Bu çalışmalar kapsamında özellikle atık yağ ve pil gibi maddeleri doğaya zarar vermesi sebebi ile hemen topluyoruz. Bu yıl geri dönüşüm hususunda hedefimizi bitkisel atık yağların toplanması olarak belirledik. Bu çerçevede 49 okulumuzda aynı çalışmayı başlattık ve en fazla atık yağ toplayarak dereceye giren okullarımıza hak ettikleri ödülleri veriyoruz. Bu tür çalışmalar önümüzdeki yıllarda da devam edecek” dedi.

“ÖĞRENCİLERİMİZ 29 BİN LİTRE ATIK YAĞ TOPLAYARAK DOĞAYA SAHİP ÇIKTI”

Yapılan yarışma kapsamında öğrencilerin 29 bin litre atık yağ toplayarak doğaya katkıda bulunduklarını belirten ve öğrencilere teşekkür eden Başkan Tekintaş, “2016-2017 eğitim öğretim sezonunda düzenlediğimiz yarışma ile 29 bin litre atık yağ toplandığını görüyoruz. Bu atık yağlar kanalizasyonlar aracılığı ile denize, dışarı dökülmesi ile toprağa ya da hiç fark etmeden yanık yağa dönüşerek kanserojen maddeye dönüşebiliyor. Biz Altınordu Belediyesi olarak bu yıl Altınordu sınırları içerisinde yaptığımız çalışmalar ile bu yağların 29 bin litresini toplayarak hem sanayiye katkı sunduk hem de bize hayat veren doğamızı korumuş olduk. Emeği geçen tüm öğrencilerimize çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Düzenlenen ödül töreni dereceye giren okullara Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş tarafından çeşitli hediyelerin verilmesinin ardından sona erdi.

HABER (2)

HABER (1) HABER (4) HABER (5) HABER (6) HABER (7) HABER (8)

İletişim Formu

Lütfen zorunlu * olarak belirtilen alanları doldurunuz. İlginiz İçin Teşekkür Ederiz. *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>