ALTINORDU BELEDİYE MECLİSİ ALMAN KONUKLARI AĞIRLADI

Altınordu Belediye Meclisi Nisan Ayı 2. Olağan toplantısını Ordu Büyükşehir Belediyesi Meclis toplantı salonunda Belediye Başkanı Engin Tekintaş Başkanlığında gerçekleşti.

Ordu Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantı  Salonunda gerçekleştirilen Toplantıya, Altınordu Belediye Meclis Üyeleri’nin yanı sıra Kardeş Şehir Projesi kapsamında Altınordu Belediye’sinin daveti üzerine  ilçeye gelen Almanya’nın Recklinghausen Belediye Başkanı Christoph Tesche ve beraberindekiler katıldı.

Komisyonlardan gelen yazı ve taleplerin görüşülmesinin ardından Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Meclis Üyelerine ve Almanya’nın  Recklinghausen Belediye Başkanı Christoph Tesche ve beraberindeki heyetin gelişi ile ilgili olarak  bilgilendirmede bulundu.

Hedeflerinin birlik ve beraberlik olduğunu söyleyen Belediye Başkanı Engin Tekintaş  bu kapsam da Almanya’da yaptıkları ikili  görüşmeler neticesinde Recklinghausen Belediyesi ile kardeş şehir olduklarını ve kardeşliğin hem ilçemize hem de Almanya’da bulunan Türk ve Müslüman kardeşlerimize önemli kazanımlar sağlayacağını ifade ederek “ Daha önce yapılan görüşmeler neticesinde Almanya’nın Recklinghausen Belediyesiniz ziyaret ederek ikili görüşmeler yaptık. Recklinghausen Belediye Başkanı Christoph Tesche ve meclis üyelerini ilimize ve ilçemize davet etmiştik. Bu davet neticesinde ilçemize Cumartesi günü gelen heyet ile birlikte ilimizin ve ilçemizin tarihi, Turistik ve Kültürel alanlarını gezip, onlara paylaşım içerisinde olduk. Kardeş Şehir olarak yapılan bu ziyaretin ilçemize önemli katkılar sağlayacağını yakın zaman içinde göreceğiz. Recklinghausen Belediye Başkanı Christoph Tesche ve beraberindekilere ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyor, kısa zaman içinde iki şehirin bir araya geleceğinden hiç şüphem olmadığını ifade etmek istiyorum” diye konuştu.

Altınordu Belediyesinin yeni kurulan bir Belediye olmasına karşın yaptığı çalışmaları taktir ile karşıladıklarını ifade eden Recklinghausen Belediye Başkanı Christoph Tesche, “İnanıyorum ki; Altınordu ilçesi önümüzdeki yıllarda Altınordu ilçesi  Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Başkanlığında daha büyük yatırımları kazanmış olur” dedi.  Recklinghausen Belediye Başkanı Christoph Tesche açıklamasında şunları söyledi “  Kardeş şehir projesi kapsamında Altınordu Belediye Başkanımız Sayın Engin Tekintaş ve Başkan Yardımcılarımızın daveti üzerine Altınordu ilçemize geldik. 2 Günden Bu yana hem Ordu hem de Altınordu ilçesini gezme fırsatı yakaladık. Mükemmel bir şehir. Doğası ve tarihi ile iç içe ve bir o kadar da sakin bir şehir. Böyle güzel bir şehirde olduğumuz için çok mutluyuz. İnsanları çok güler yüzlü ve misafirperver.  Ben bizlere böyle bir fırsat veren Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş’a ve ekibine bizleri yalnız bırakmayan tüm çalışanlara teşekkür ediyorum. Böylesine güzel bir  Belediye ile Kardeş olduğumuz için çok mutluyuz” dedi.

TANITIM FİLMİ’NE TAM NOT

Altınordu Belediyesinin 2 yıllık çalışmasını anlatan video’yu da Almanca Alt yazılı olarak izleyen Recklinghausen Belediye Başkanı Christoph Tesche “Böyle güzel bir tanıtım filmi daha önce seyretmemiştim.  Altınordu ilçesinin çalışmaları çok güzel bir biçimde yansıtılmış, Belediye olarak bizlerde en kısa zamanda Almanya’da kendi Belediyemiz için böyle bir tanıtım filmi hazırlayacağız” diye konuştu.

Almanya’dan gelen heyet daha sonra Altınordu Belediye Meclisi üyelerine ülkelerinden getirdikleri hediyeleri taktim ederek, hatıra fotoğrafı çekindiler.

 

İletişim Formu

Lütfen zorunlu * olarak belirtilen alanları doldurunuz. İlginiz İçin Teşekkür Ederiz. *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>