Altınordu Belediyesi, 34 Mahallede 20 Bin Kişiyi Aynı Sofrada Buluşturdu

Altınordu Belediyesi Mahalle İftarları Sona Erdi

HABER (1)

Altınordu Belediyesi tarafından Ramazan ayı boyunca mahallelerde düzenlenen iftar programları Şahincili Mahallesi’nde kurulan kardeşlik sofrası ile son buldu.

Altınordu Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen ve her yıl düzenlenen mahalle iftarları sona erdi. Bu yıl 13 ayrı mahalle merkezinde kurulan ve 21 mahallenin sakinlerinin katıldığı iftar sofralarında yaklaşık 20 bin vatandaş birlikte oruç açtı. Toplu iftarlar ile bir araya gelen mahalle sakinleri, Ramazan ayının yardımlaşma ve dayanışma duyguları ile aynı sofrada buluşmanın mutluluğunu yaşadı. 13 gün devam eden mahalle iftarları Karapınar Mahallesi’nde başlayıp Şahincili Mahallesi ile sona erdi.

Kardeşlik Sofrasının Sonuncusu Şahincili’ye Kuruldu

Altınordu Belediyesi tarafından düzenlenen mahalle iftarlarının sonuncusu Şahincili Mahallesi’nde gerçekleştirildi. Şahincili Camisi önüne kurulan iftar sofrasına Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Belediye Başkan Yardımcıları, meclis üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Başkan Tekintaş: “Mahalle İftarlarını Geleneksel Hale Getirdik”

Düzenlenen iftar programına katılan ve bir konuşma gerçekleştiren Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, mahalle iftarlarının geleneksel hale geldiğini söyledi. Birçok mahallede iftar programı düzenlediklerini dile getiren Başkan Tekintaş, “Bu yıl dördüncüsünü düzenlediğimiz mahalle iftarlarımızı geleneksel hale getirdiğimizi düşünüyoruz. Biz Altınordu Belediyesi olarak her zaman bu etkinliğin sahipliğini ve öncülüğünü yapmaya devam edeceğiz. Son iftarımızı en kalabalık mahallelerimizin başında gelen Şahincili Mahallesi’nde gerçekleştirdik. Hedefimiz iftar programlarımızı birçok mahallemizde düzenlemekti ve hedefimize ulaştık. Şahincili Mahalle iftarımızla artık mahalle iftarlarımızı sonlandırdık. Ben katılım gösteren herkese çok teşekkür ederim” dedi.

“Şahincili Mahallesini Gözde Bir Mekan Yapacağız”

Altınordu’nun en büyük mahallelerinden birisi olan Şahincili Mahallesi’ne yapılan çalışmaları değerlendiren Başkan Tekintaş, göreve geldikleri günden bu yana Şahincili’yi güzel bir yapıya kavuşturmak için birçok çalışma yaptıklarını belirtti. Şahincili Mahallesi’ni geleceğe hazırladıklarının altını çizen Başkan Tekintaş, “Görevi teslim aldığımız günden bu yana Şahincili Mahallemizi her geçen gün daha güzel bir yapıya kavuşturmaya devam ediyoruz. Altınordu Belediyesi olarak Büyükşehir Belediyesi ve diğer tüm birimlerle birlikte çalışmalarımızı devam ettireceğiz. Bundan sonraki süreçte her gün gelişen ve büyüyen Şahincili Mahallemizi geleceğe hazırlayacağız” diye konuştu.

Düzenlenen iftar programı yapılan duaların ardından sona erdi.

HABER (3) HABER (4) HABER (5)

İletişim Formu

Lütfen zorunlu * olarak belirtilen alanları doldurunuz. İlginiz İçin Teşekkür Ederiz. *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>