ALTINORDU BELEDİYESİ 5 BİN KİŞİYE AŞURE DAĞITTI

Altınordu Belediyesi tarafından Muharrem Ayı’nın 10. Gününün “ Aşure Günü” olması nedeniyle Cuma Namazı sonrası vatandaşlara aşure dağıtıldı.

Altınordu Belediyesi tarafından Akyazı, Karşıyaka, Orsan, Cumhuriyet Mahallesi Meydan, Zaferi Milli Camii ile Emniyet Müdürlüğü’nde toplam 5000 adet aşure dağıtıldı.

Akyazı Camii’nde Cuma Namazı çıkışı aşure dağıtımı yapan Belediye Başkanı Engin Tekintaş burada yaptığı konuşmada, Muharrem Ayı’nın İslam âlemine hayırlar getirmesi temennisinde bulundu.

Aşure Günü’nün halk arasında paylaşmanın simgesi haline geldiğini kaydeden Başkan Tekintaş; “Muharrem Ayının 10. Günü ve ayrıca Cuma günü olması nedeni ile bugünü Bayram günü olarak görüyoruz. Özellikle Hicri Yılımızın bizlere huzur ve mutluluk getirmesini diliyorum. Bu güzel günün hatırını Altınordu Belediyesi olarak, aşure dağıtarak halkımızla buluşmaya ayırdık. Kerbela Şehitlerimizi rahmet ve minnetle yad ediyoruz. Özellikle son günlerde Müslüman coğrafyasında yaşanan bu katliamların da son bulmasını diliyoruz. Allah (c.c)huzurumuzu bozmak isteyenlere fırsat vermesin. Biliyorum ki; bugün bu mutlu günde Müslümanların olduğu her yerde kutlama var ama, ülkemizde daha güzel bir şekilde milletimize ulaşılıyor.  Aşure günümüzü hem  milletimizle yaşıyor,  hem de bu vesile ile yiyeceğimizi  paylaşıyoruz. Hicri 1437. Yılını kutladığımız bu anlamlı günde, Kerbela Şehitlerimizi de rahmetle anıyoruz” şeklinde konuştu

İletişim Formu

Lütfen zorunlu * olarak belirtilen alanları doldurunuz. İlginiz İçin Teşekkür Ederiz. *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>