ALTINORDU BELEDİYESİ ANNELERİ UNUTMADI

         Altınordu Belediyesi tarafından “8 Mayıs Anneler Günü” olması nedeniyle program düzenledi.

         Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş’ın eşi Münire Tekintaş’ın ev sahipliğinde Altınordu Belediyesi’nde düzenlenen programa , Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Ordu Milletvekili Oktay Çanak’ın eşi Hatice Çanak, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz’ın eşi Yeter Yılmaz, Vali Yardımcılarının eşleri, Altınordu Belediye Başkanı Yardımcıları Aydın Şaşmaz’ın eşi Gül Şaşmaz, Fatih Evli’nin eşi Tuğba Evli, Şehit Anneleri, İlçe Belediye Başkanlarının eşleri, Meclis Üyelerinin eşleri, Muhtarlar ve eşleri, Beko Bölge Satış Yöneticisi Birol Karayün ve çok sayıda bayan katıldı.

 BAŞKAN TEKİNTAŞ: “ANNELERİMİZİ HER GÜN HATIRLAMALIYIZ”

 Programda konuşan Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, “Annelerimizi bugün değil, her zaman hatırlamalıyız” dedi.

Başkan Tekintaş, yaptığı konuşmada; “Bu güzel günde sizleri ağırlamaktan büyük mutluluk duydum. 8 Mayıs’ın annelerimize armağan edilmiş bir gün olması nedeni ile sizler ile bir arada olmak bizleri mutlu etti. Öncelikle annelerimizi sadece bugün de değil, her zaman hatırlamak onların her zaman yanında olmak bizler için önemli. Doğumdan ölüme kadar annelerimizin gözünde hep çocuk olduk, onlar bizlere her zaman destek verirken bizim de onları yılda sadece bir kere değil, her zaman yanlarında olarak desteğimizi vermemiz gerekir. Ben öncelikle bugün bu özel programa katılan siz değerli hanım kardeşlerimize çok teşekkür ediyor, Bütün annelerimizin anneler gününü kutluyorum” ifadelerini kullandı.

 YETER YILMAZ: “CENNET ANNELERİN AYAKLARI ALTINDADIR”

 Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz’ın eşi Yeter Yılmaz ise, “Kıymetli misafirlerimiz bu güzide topluluğu bir araya toplayan Altınordu Belediye Başkanımız ve kıymetli eşlerine çok teşekkür ediyorum. Ben bütün anne adaylarının, annelerimizin anneler gününü en içten dileklerimle kutlarım. Hakkında Hadis olan bir dinin mensuplarıysak cennet annelerin ayakları altındadır, derken annelerimize çok güzel bir hediye bahşedilmiş, Rabbim bütün hanımlarımıza bu değerlere uygun anne olmayı nasip eylesin ” şeklinde konuştu.

 MÜNİRE TEKİNTAŞ: “İNSANIN YAŞI KAÇ OLURSA OLSUN, BİR ANNEYE İHTİYACI VARDIR”

 Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş’ın eşi Münire Tekintaş, yaptığı konuşmada, annelerin haklarının ödenmeyeceğini belirtirken, ” Karşılıksız bir sevgi ile bizlere kalplerini açan annelerimiz, yetiştirdikleri nesillerle geleceğimize yön veren, toplumdaki görünmez kahramanlarımızdır. Hayatımızın ilk öğretmeni olan annelerimize çok şey borçluyuz. Doğduğumuz ilk andan itibaren, kendilerinden önce her zaman evlatlarını düşünen annelerimiz, elbette ki hak ettikleri yerde olmalı ve kıymetleri bilinmelidir.

Dünyanın her yerinde, hangi sosyal statüde yaşarsa yaşasın, tüm anneler yüreklerinde taşıdıkları merhamet, iyilik, güzellik, sabır gibi erdemlerle hayatımıza ışık tutmaktadır. Aile ve toplum hayatımızı ayakta tutan annelerimiz, dünyanın en temiz, en fedakar ruhlarını taşırlar.  Unutmamalıyız ki, bir insanın yaşı kaç olursa olsun, bir anneye ihtiyacı vardır. Bu duygu ve düşünce doğrultusunda annelerimizi,  hayatımızın hak ettikleri yerinde, değerli bir emanet gibi taşımalıyız. Bu vesileyle, annelerimizin Anneler Gününü en kalbi duygularımla kutluyor, annelerini yitirmiş çocuklarımızın bilhassa bugün mutlu edilmesini tavsiye ediyorum. Tüm annelerimize aileleriyle beraber sağlıklı, mutlu bir ömür diliyorum.

Katılımlarınız için sizlere sonsuz teşekkür ediyor, annelerimizin ellerinden öpüyorum” diye konuştu.

 YILIN ANNESİ, HAVVA ATEŞ

  Konuşmaların ardından Altınordu Belediyesi tarafından  ‘yılın annesi ‘ seçilen eşini 2 yıl önce kaybeden 35 yaşında, biri engelli 3 çocuk annesi olan, eşinin ölümünün ardından çocuklarına hem anne hem de baba olan Havva Ateş’e Beko’nun katkılarıyla hazırlanan ödülü verildi.

ATEŞ: “ ALLAH RAZI OLSUN”

          Ateş’e ödülünü Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş ve Beko Bölge Satış Yöneticisi Birol Karayün verirken, Ateş duygularını şu sözlerle ifade etti: “Beni yılın annesi seçtiğiniz için teşekkür ediyorum. Allah hepinizden razı olsun dedi.

 Etkinlik kokteyl ile sona erdi.

İletişim Formu

Lütfen zorunlu * olarak belirtilen alanları doldurunuz. İlginiz İçin Teşekkür Ederiz. *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>