ALTINORDU BELEDİYESİ BAŞKAN TÜRKMEN’İ UNUTMADI

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) 22. Dönem Ordu Milletvekili ve eski Ordu Belediye Başkanı Kazım Türkmen, ölüm yıl dönümünde mezarı başında anıldı.

Altınordu Belediye Başkanlığı tarafından Yukarıtepe Mahallesi’ndeki aile kabristanlığında düzenlenen anma programına Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Başkan Yardımcıları, Belediye Meclis Üyeleri, Altınordu Belediyesi Birim Müdürleri, Merhum Kazım Türkmen’in oğlu Berat Türkmen ve aile yakınları katıldı.

” KAZIM AĞABEYİN MEKANI CENNET OLSUN”

Merhum Türkmen’in mezarı başında dualar edilirken, Başkan Tekintaş, burada yaptığı konuşmada, Merhum Kazım Türkmen’in ölümünün birinci yılı nedeniyle anma programı gerçekleştirdiklerini belirtirken, ” Siyaset hizmet etme sanatıdır. Kazım Türkmen başkanımıza belediye başkanlığı, milletvekilliği nasip oldu. Her sürecinde de elinden geleni yapmaya gayret etti. İnsanlar fani dünyadan ebedi aleme göç ettikleri zaman dünyada yaptıkları eserler ile anılıyorlar. Adlar unutulur ama eserler unutulmaz. Ben Türkmen ailesine bir kez daha başsağlığı dilerken, Kazım ağabeyimizin mekanı cennet olsun. Dünyada yaptığı iyilikler kendisine komşu eylesin” ifadelerini kullandı.

 “HER YIL HATIRLANMASINI DİLİYORUM

Merhum Kazım Türkmen için her yıl anma programı düzenleyeceklerini kaydeden Başkan Tekintaş, “40 yıllık bir siyasi geçmişte gerek belediye başkanı, siyaset adamı ve milletvekili olarak ilimizin her noktasına hizmet etmeye çalışmış büyüğümüzün ölümünün yıl dönümüdür. Dolayısıyla bugün buradayız. Kazım ağabeyle beraber çalıştığımız dönemler oldu. Özellikle belediye başkanı olduğumuz süreçte birlikte olduk. Bizlere çok güzel şeyler söyledi.  Şehirle ilgili yapılması gereken çalışmalar noktasında düşüncelerini söylemişti. Bugün burada ilk yıl dönümünde buluşuyoruz ama bundan sonrada her yıl hatırlanmasını diliyorum. Bizler bulunduğumuz sürece anma programını tekrarlamaya devam edeceğiz. Hayat bir yolculuk, bizden sonraki neslinde bunu devam ettirmesini dilerim. Siyaset böyle bir şey bildiklerinizi aktarıyorsunuz bizden sonrakilerde bir şekilde istifade ediyor. Bugün Kazım ağabeyi hüzünle anıyoruz. ” şeklinde konuştu.

            BERAT TÜRKMEN: ” BAŞKANIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Kazım Türkmen’in oğlu Berat Türkmen, Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş’a teşekkür ederken, “Öncelikle bizleri bugünümüzde yalnız bırakmadığı için Belediye Başkanımız Sayın Engin Tekintaş’a çok teşekkür ediyorum. Bu bir öğretmenin öğrencisiyle birlikte olması gibi, küçüklerin büyükleriyle birlikte olması gibidir. Belediye Başkanımızda kendi çalışma arkadaşlarıyla birlikte olması babam için en büyük mutluluk. Bu konuda bizleri yalnız bırakmadığı için belediyemize, meclis üyelerimize çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Kazım Türkmen’i anma programı çerçevesinde yine Altınordu Belediyesi tarafından Altınordu Belediye Camii’nde Kur’an-ı kerim okutuldu.