ALTINORDU BELEDİYESİ ÇEVRE ZABITA EKİPLERİ İŞ BAŞINDA

Altınordu Belediyesi, ilçede çevre kirliliğini önlemek için çalışmalarını sürdürüyor.

 Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, İlçede çöp konusunda düzeni sağlamak için Çevre Zabıtası biriminin kurulduğunu söyledi.

               Çevre Zabıta ekiplerinin çalışmalarına başladığını kaydeden Başkan Tekintaş, yaptığı açıklamada, ” İlçemizde çöp konusunda düzeni sağlamak için Çevre Zabıtası ekibini kurduk. 5 Kişilik Çevre Zabıta Ekibimiz Kumbaşı mahallemizden çalışmaya başladılar. Çevre Zabıta ekibimiz çöpün bırakılma ve alınma saatlerini denetliyorlar. Çöpün konteyner varken sokağa bırakılmış noktasındaki araştırmaları yaparak oradaki mesken ve işyeri sahiplerini ikaz ediyorlar. Bu ekiple birlikte çöpüm mevcut toplama saatlerine uyumu kontrol etmiş olacağız” dedi.

Başkan Tekintaş, vatandaşların kurallara uyduğu taktirde, trafikte daha az çöp arabasının görüleceğinin altını çizerken, konuşmasına şöyle sürdürdü: “Her zaman “En iyi temizlik kirletmemektir” diyoruz ama bunu milletimize en iyi şekilde anlatma görevi de bize aittir. Vatandaşlarımız kurallara uyduğu taktirde zaman kaybını önlemiş olacağız ve özellikle de yaptığımız bu çalışma ile bilinçlendirme en üst seviyeye taşımış olacağız. Belediye olarak bunu sağlayacağız ceza-i müeyyideye gelmeden önce tüm işlemleri yapmış olacağız. Buna rağmen uyumsuz, buna rağmen kurallarımıza uymayan ve kendi başına hareket eden mesken sahipleri işyeri sahipleri varsa mutlaka ceza ile karşı karşıya kalmış olacaklar. Bunu da baştan ikaz etmiş olacağız. Bilinçlendirmeye Kumbaşı mahallemizdeki  başladık. Ekibimiz aynı şekilde Kirazlima mahallemizden, Güzelyalı Mahallesi ve yani bu bölgeden başlayarak tüm mahallelerimize taramış olacaklar Mahalle taramalarından sonra inanıyorum ki hem daha az sayıda araç piyasada temizlik için dolaşmış olacaktır. Daha temiz daha düzenli bir şehirde hep birlikte yaşayacağız. Özellikle vatandaşlarımızın bu kurallara uymalarını istiyoruz. Bu şehirde birlikte yaşıyoruz. Vatandaşlarımızın da bu bilinçle hareket etmelerini istiyoruz” şeklinde konuştu.