ALTINORDU BELEDİYESİ DÖRT KOLDAN ÇALIŞIYOR

Altınordu Belediyesi, ulaşım yatırımlarına hızla devam ediyor.

Bu yılki ulaşım yatırımları programı dahilinde ilçede birçok mahallede çalışma sürdüren Altınordu Belediyesi, 85 kilometre beton yol, 13 km baskı beton kaldırım,10 km imar yollarının açılması ve Ordu Büyükşehir Belediyesi ile birlikte 60 kilometre sıcak asfalt yapımı için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Yeni mahallede başlatılan baskı beton kaldırım çalışmasını ve Bucak Mahallesi’nde planlanan sıcak asfalt programı için incelemelerde bulundu.
Başkan Tekintaş’a incelemelerinde Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Evli, birim müdürleri ve mahalle muhtarları eşlik etti.
BAŞKAN TEKİNTAŞ: “ HEMŞEHRİLERİMİZİN ULAŞIM SORUNU KALMAYACAK”
Başkan Tekintaş, ulaşım yatırımlarında 4 koldan çalışma yürüttüklerini belirtirken, “Altınordu Belediyesi olarak bu yıl Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz ile 4 koldan çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu çalışmamızla hiç bir hemşehrimizin ulaşım sorunu kalmayacak” dedi.
Yürütülen çalışmalar hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Engin Tekintaş, “Altınordu Belediyesi olarak bu yıl Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz ile dört koldan çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bunlar beton yol, sıcak asfalt, yeni imar yollarının açılması ve baskı beton uygulamasıdır. Beton yol projemizde, şuana kadar 60 km’lik bir kısmı tamamladık. Ekim ayı sonuna kadar 85 km’lik kısmı da bitirerek hemşehrilerimizin hizmetine sunacağız.” ifadelerini kullandı.
“YENİ YOL GÜZERGAHLARI OLUŞTURACAĞIZ”
“İkinci ana projemiz ise sıcak asfalt projesidir” diyen Başkan Tekintaş, “ Şuanda sıcak asfalt ihalemiz bitti. Bundan sonra hangi bölgemizde nasıl çalışacağımız ile ilgili bir program yapıyoruz. Altınordu Belediyesi olarak biz 30 Km’lik sıcak asfalt çalışması yapacağız. Bir o kadar da Ordu Büyükşehir Belediyemiz çalışma yapacak. Yani toplamda 60 km’lik bir sıcak asfalt projemiz en kısa zaman içinde hayata geçireceğiz. Üçüncü projemiz ise yeni imar yolları açılmasıdır. Büyüyen Altınordu ilçemizde yeni yerleşim alanları içerisinde yapacağımız yeni çalışmalar ile yeni yol güzergahları oluşturacağız. Bunun için alt yapı ve üst yapı çalışmalarını bitirip sıcak asfalt ile yaklaşık 10 km’lik yeni imar yollu ilçemize kazandıracağız” şeklinde konuştu.
“STANDARDI YÜKSEL KALDIRIMLAR İNŞA EDİYORUZ”
Yapılacak olan kaldırımların 8 santimetre yüksekliğinde olacağını ifade eden Başkan Tekintaş, “ Baskı beton kaldırım çalışmamızda, toplam da 13 km’lik bir alan içerisinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Hedefimiz standartları en yüksek ve kaliteli bir kaldırım çalışmasını hayata geçirmek olacaktır. Bu çalışmamızda yayalarımızın, engelli vatandaşlarımız, hamile ve yaşlı vatandaşlarımızın rahat kullanacağı ve hiçbir sıkıntı yaşamayacağı kaldırımlar olacak. Bu 4 ana maddeden oluşan çalışmalarımız Altınordu ilçemizin çehresini değiştirecek ve yaşam standartlarını yükseltecektir. Bu çalışmamız ile hiç bir hemşehrimizin ulaşım sorunu kalmayacaktır “ diye konuştu