Altınordu Belediyesi Ekipleri Karla Mücadele Çalışmalarına Başladı

Başkan Tekintaş: “Kar Yağışının Ulaşımı Engellememesi İçin Çalışıyoruz”

Altınordu Belediyesi ilçenin yüksek kesimlerinde etkili olan kar yağışı sonrası vatandaşların mağdur olmaması için karla mücadele çalışması başlattı.

haber (4)

Ordu’da gece saatlerinde etkili olan sağanak yağmur yerini kar yağışına bıraktı. Altınordu’nun yüksek kesimlerinde etkili olan kar yağışı sonrası vatandaşların mağdur olmaması için çalışma başlatan Altınordu Belediyesi ekipleri Ordu Büyükşehir Belediyesi ile birlikte koordineli bir şekilde karla mücadele çalışması gerçekleştirdi.

Yüksek Rakımlı Mahallelerde Karla Mücadele Devam Ediyor

Altınordu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler 4 greyder 1 loder ve 2 bekoloder ile yüksek mahallelerde yolların kapanmaması için hummalı bir çalışma yürütüyor. Ekipler Altınordu’ya bağlı Osmaniye, Alınca, Alisayvan, Gerce ve Pelitli gibi yüksek rakımlı birçok mahallede ulaşımın kar yağışı dolayısıyla sekteye uğramaması için mücadele veriyor.

Başkan Tekintaş: “Vatandaşın Zorluk Çekmemesi İçin Hassasiyet Gösteriyoruz”

Altınordu Belediyesi olarak karla mücadele konusunda ekiplerin, mesai gözetmeksizin daima hazırlıkta olduğunu ifade eden Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, ulaşımda aksama yaşanmaması için çaba gösterdiklerini söyledi. Amaçlarının, yoğun kar yağışının ulaşım açısından en az sıkıntıyla atlatılması olduğunu aktaran Başkan Tekintaş, kar sebebiyle vatandaşın zorluk çekmemesi konusunda hassasiyet gösterdiklerini ifade etti.

haber (1) haber (2) haber (3) haber (4) haber (5) haber (6)