Altınordu Belediyesi Haziran Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı

BAŞKAN TEKİNTAŞ: “ÜLKEMİZDE TERÖRE TESLİMİYETE YER YOK”

Altınordu Belediyesi Haziran Ayı Olağan Meclis toplantısı gerçekleştirildi.

​​​​​​​​​​​​​​​​​Altınordu Belediyesi Haziran Ayı Olağan Meclis toplantısı Altınordu Belediye Meclis Salonu’nda yapıldı. Belediye Başkanı Engin Tekintaş Başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya AK Parti, CHP ve MHP’li meclis üyelerinin yanı sıra basın mensupları katıldı.

TEKİNTAŞ: “ÜLKEMİZDE ASLA VE ASLA ESARETE YER YOK”

Haziran Ayı Olağan Meclis Toplantısı gündemine geçmeden öncesi konuşan Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, helikopter kazasında şehit olan askerlere rahmet diledi. Helikopter kazasında şehit olan Ordulu Yüzbaşı Nuri Şener için üzerlerine düşen tüm sorumlulukları yerine getirmeye hazır olduklarını ifade eden Başkan Tekintaş, “Ülkemiz 13 vatan evladını yaşanan helikopter kazasında, 3 kahramanını da çatışmalarda şehit verdi. Ülkemiz için hüzün ve acı dolu bir gündü. Allah hepsinin mekanını cennet eylesin. Ülkemize, ailelerine ve dostlarına Allah sabırlar versin. 15 Temmuz’da yaşadığımız olaylar bize gösterdi ki, ülkemizde asla ve asla esarete yer yok. Teröre teslimiyete yer yok. İlimizin ve ilçemizin bir evladı yetişmiş bir insan olarak Yüzbaşı Nuri Şener kardeşimiz helikopter kazasında şehadete yürüdü. Mekanı cennet olsun. Bizde üzerimize düşen sorumluluğu onun adına yerine getirmeye her zaman hazırız” dedi.

MEVSİMLİK İŞÇİLERİN ÇOCUKLARI SANAT VE SPOR ALANINDA EĞİTİM ALACAK

Gerçekleştirilen meclis toplantısında meclis üyelerine yapılan ve yapılacak olan çalışmalar ile ilgili bilgi verilirken komisyonlardan ve müdürlüklerden gelen raporlar karara bağlandı. Toplantının ilave gündem maddesi olan ve mevsimlik işçi çocuklarının eğitim almasına olanak sağlayacak olan “Çocuk İşçi Değil, İstikbaldir” projesinin Ordu Valiliği Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü ve Altınordu Belediyesi ortaklığında yürütülmesi oy çoğunluğu ile kabul edildi.

“ÇOCUK İŞÇİ DEĞİL, İSTİKBALDİR’ PROJESİNİ BİRLİKTE YÜRÜTECEĞİZ”

Mecliste görüşülerek onaylanan proje hakkında konuşan Başkan Tekintaş, projenin detaylarını aktardı. Altınordu Belediyesi’nin proje ortaklığının mecliste onaylanması ile “Çocuk İşçi Değil, İstikbaldir” projesini Ordu Valiliği Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü ile ortak yürüteceklerini ifade eden Tekintaş, “Her yıl fındık toplamak maksadıyla ilimize ve ilçemize mevsimlik işçiler geliyor. Mevsimlik işçilerin geldiği dönemde özellikle çocukların çalışma durumu olmayıp sanat ile uğraşmak isteyen, çeşitli alanlarda eğitime ihtiyaç duyan ve spor çalışmalarına katılacağı projeyi hazırlayan Ordu Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü bu projeyi bizimle birlikte yürütmeyi talep etti. Çalışmalar kapsamında gerek çocuk oyun alanları gerek eğitim gerekse sanat faaliyetleri gibi alanlarda Ordu Kültür ve Turizm İl Müdürlüğümüz ve Belediyemiz projeyi yürütüp çalışmaları noktalamış olacaklar” diye konuştu.

Haziran Ayı Olağan Meclis Toplantısı karşılıklı görüşlerin dile getirilmesinin ardından sona ererken Temmuz Ayı Olağan Meclis Toplantısının tarihi ise 7 Temmuz 2017 Cuma olarak belirlendi.

HABER (1) HABER (2) HABER (4) HABER (5)

İletişim Formu

Lütfen zorunlu * olarak belirtilen alanları doldurunuz. İlginiz İçin Teşekkür Ederiz. *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>