ALTINORDU BELEDİYESİ İFTAR ÇADIRI TOPLUMUN HER KESMİNİ BİR ARAYA GETİRMEYE DEVAM EDİYOR

Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Tayfun Gürsoy Parkında kurulan iftar çadırında vatandaşlarla iftar yemeğinde bir araya geldi.
Altınordu Belediyesi tarafından kurulan ve hayırsever iş adamlarının katkıları ile Ramazan ayı boyunca açık olacak İftar çadırına Altınordu  Belediye Başkanı Engin Tekintaş’ın yanı sıra Ordu Vali Yardımcısı  Mehmet Erhan Türkel, Altınordu Kaymakamı Şenol Esmer, Ordu Cumhuriyet Başsavcısı Metin Uslu, Ordu İl Emniyet Müdürü Caner Tayfur, Altınordu Belediye Başkan Yardımcıları Aydın Şaşmaz, Fatih Evli,İş Adamı İsmet Şenocak ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Başkan Tekintaş, iftar çadırına aileleriyle beraber gelen vatandaşlarla tek tek selamlaşarak iftar için gelen vatandaşlara yemek dağıtımı yaptı.
İftar yemeği sonrası bir konuşma yapan Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş,” Altınordu Belediyesi ve hayırsever iş adamları tarafından ramazan ayı boyunca buradaki iftar çadırında iftar yemeği verilecek dedi.
İftar çadırında her gün bin beş yüze yakın vatandaşın orucunu açtığını hatırlatan Başkan Tekintaş, konuşmasında şunları söyledi“ Orucun ikinci gününde sizlerle beraberim. Öncelikle Allah tutmuş olduğumuz orucu kabul etsin. Hayırsever kardeşlerimizin de büyük desteği ile  her akşam planlı bir şekilde yürüttüğü bu programımız ramazan ayı boyunca devam edecek. Bizler, niyetimizi sizlerle bu güzel ortamda iftar açmaya kurduk. Altınordu Belediyesi olarak sadece burada deği Belirlediğimiz mahallelerde de Altınordu Belediyesi olarak mahalle iftarları da organize edeceğiz.Ben bir kez daha bu akşam bizi yalnız bırakmayan protokol üyelerine ve siz değerli Altınordulu hemşehrilerime çok teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum.“ ifadelerine yer verdi.
Düzenlenen iftar programında bir konuşma yapan Ordu Vali Yardımcısı Yardımcısı  Mehmet Erhan Türkel ise şunları söyledi. ” Öncelikle Başta Altınordu Belediyesi olmak üzere iftar çadırında emeği olan hayırsever iş adamlarına teşekür ediyorum. Böyle günlerde bir olmak ve birlikte paylaşmak çok önemlidir. Altınordu Belediyesi bugün bu birliği sağlıyor. Ben tekrar Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş’a ve ekibini kutluyorum” diye konuştu.
Daha sonra bir konuşma yapan Altınordu Kaymakamı Şenol Esmer ise şunları söyledi. ” Başta Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş’ı böyle bir girişimde bulunduğu için tebrik ediyorum. Bu çadırın kurulmasına katkı sunan hayırsever iş adamlarına da desteklerinden dolayı kutluyorum. Burada her akşam binin üzerinde vatandaşımız iftarını açıyor olması çok güzel bir olay. Ben başkan ve ekibi kutluyor. Böyle çalışmaların devam etmesini diliyorum” diye konuştu.
Altınordu Belediyesi tarafından kurulan ve hayırsever iş adamlarının katkıları ile Ramazan ayı boyunca açık olacak olan iftar çadırın her akşam bin beş yüze kadar vatandaşı ağırlayacak.