ALTINORDU BELEDİYESİ İLE SEVGİ HASTANESİ “MEME KANSERİ” BİLGİLENDİRME TOPLANTISI DÜZENLEDİ

Altınordu Belediyesi, Özel Ordu Sevgi Hastanesi’nin katkılarıyla “1-31 Ekim Meme Kanseri Bilinçlendirme Ayı” olması nedeniyle Saraycık Mahallesi’nde bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Saraycık Mahallesi Sağlık Ocağı’nda düzenlenen toplantıya Özel Sevgi Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Pınar Tipi Akbaş konuşmacı olarak katıldı.

Toplantıya katılan mahalle sakinlerine meme kanseri hastalığı ve bu hastalıktan korunmanın yolları ile ilgili bilgi verildi.
Burada kadınlara meme kanseri konusunda bilgi veren Op. Dr. Pınar Tipi Akbaş, meme kanserinde erken teşhisin çok önemli olduğunu, dünyada 11 dakikada 1 kadının meme kanseri nedeniyle hayatını kaybettiğini belirtirken, her 3 dakikada bir, Türkiye’de ise her yıl 30 bin kadına meme kanseri teşhisi konulduğunu ifade etti.

Bilgilendirme toplantısı Op. Dr. Pınar Tipi Akbaş’a bayanlardan gelen soruların cevaplandırılması ile sona erdi.
Etkinlik sonrasında konuşan Saraycık Mahalle Muhtarı Naim Kurnaz, Altınordu Belediyesi’ne böyle bir etkinlik düzenlediği için teşekkür etti.
Muhtar Kurnaz,“Bugün mahallemizde bayanlarımıza yönelik meme kanseriyle ilgili bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Böyle etkinliklerin sayısının artmasını diliyor, Altınordu Belediyemize ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.
Seminere katılan bayanlar ise etkinlikten memnun olduklarını dile getirdiler.