Altınordu Belediyesi Kasım Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı

Altınordu Belediyesi Kasım Ayı Olağan Meclis Toplantısı gerçekleştirildi.

HABER (3)

​​​​​​​​​Altınordu Belediyesi Kasım Ayı Olağan Meclis Toplantısı Altınordu Belediye Meclis Salonu’nun da yapıldı. Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş Başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya AK Parti, CHP ve MHP’li meclis üyelerinin yanı sıra basın mensupları katıldı.

Meclis Toplantısı’nda Mustafa Kemal Atatürk Anıldı      

Gerçekleştirilen meclis toplantısı 10 Kasım Atatürk’ü Anma günü olması dolayısıyla Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları adına 1 dakikalık saygı duruşu ile başladı. Kasım Ayı Meclis Toplantısı’nda gündem görüşmelerine geçilmeden önce AK Parti, CHP ve MHP’li meclis üyeleri tarafından Mustafa Kemal Atatürk’ün ölüm yıl dönümü münasebetiyle duygu ve düşünceler dile getirildi.

Yapılan konuşmaların ardından başlanan Altınordu Belediyesi Kasım Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nda yapılan ve yapılacak olan çalışmalar ile ilgili meclis üyelerine bilgiler verilirken bir önceki meclis kararı okunarak oylandı. Çoğunluğunu imar konularının oluşturduğu toplantıda kabul edilen maddeler görüşülmek üzere komisyonlara gönderildi.

Başkan Tekintaş: “Vatanı Geleceğe Taşıyacak Olan Nesiller Yetiştireceğiz”

Altınordu Belediyesi Kasım Ayı Meclis Toplantısı’nda konuşan Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü saygıyla andıklarını söyledi. Vatanı geleceğe taşıyacak olan nesiller yetiştirmek için çalışacaklarını ifade eden Başkan Tekintaş, “Bugün 10 Kasım. Bu ülkeyi bize emanet eden, gözünü kırpmadan bu vatan için mücadelesini sürdürüp Cumhuriyeti çocuklarımıza, gençlerimize ve ülkemize emanet eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve şehitlerimizi rahmetle anıyoruz. Bu ülke için fedakarlığı esirgemeyen herkesten Allah razı olsun. Cumhuriyetin kuruluşu bizim açımızdan yeni bir vatan edinme değil, vatanımızı vatan kılma mücadelesi olması sebebi ile son derece önemliydi. Bu mücadelenin bulunduğumuz coğrafya da ne kadar önemli olduğunu çok iyi biliyoruz. Asıl olan, birlik, beraberlik ve bütünlük içerisinde bayrağı ve milletiyle vatanı geleceğe taşıyacak olan nesiller yetiştirmektir. Bu arzu ve duygularla yolumuza devam edeceğiz” dedi.

Kasım Ayı Olağan Meclis Toplantısı karşılıklı görüşlerin dile getirilmesinin ardından sona ererken Aralık Ayı Meclis Toplantısı’nın 1 Aralık Cuma günü yapılması kararlaştırıldı.

HABER (1) HABER (2) HABER (4) HABER (5)