ALTINORDU BELEDİYESİ LOGO İÇİN SANDIĞA GİTTİ

Ordu´nun büyükşehir olmasının ardından merkezde kurulan tek ilçesi Altınordu´da belediye, logosunu belirlemek ilginç bir yönteme başvurdu.  İlçede nüfus yoğunluğunun fazla olduğu Sırrıpaşa ve İsmetpaşa  caddelerine sandıklar kuruldu, belediyenin ilk logosunu belirlemek için vatandaşlar oy kullandı.

Sırrıpaşa Caddesi Tahıl Pazarı mevkiine kurulan sandıkta oyunu kullanan Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, yapılan uygulamanın referandum niteliği taşıdığını, seçilecek logonun ilçeyi ve belediyeyi kurumsal olarak temsil edeceğini ifade etti. Başkan Tekintaş şunları söyledi;

“Altınordu Belediyemizin kuruluş simgesi olacak, halkımızın da gördüğünde tanıyabileceği logo ile ilgili çalışmamızda sona yaklaşıyoruz. Hazırladığımız etkinlikle halkımızın sandık başına giderek oy kullanmasını sağladık.  altinordubel.tr  web adresinden verilen oyların yanı sıra kurduğumuz sandıklarla da verilen oylar sonucunda beş logonun arasından bir tanesi ilçemizi ve belediyemizi kurumsal olarak temsil etmek üzere belirlenmiş olacak. Bizim için önemli olan bu sandık çalışması,  bir halkoylaması, referandum  niteliğindedir. Cumhurbaşkanlığı seçimi gelmeden biz bir seçim yapalım istedik. Bize Cumhurbaşkanlığı seçimi için bir çalışma mı var diye sorular yöneltildi. Biz de buna karşılık, belediyemiz logosunu belirliyor dediğimizde vatandaşlarımızın çok mutlu olduğunu gördük. Onların belirlediği logo sayesinde Altınordu’nun gelecek planlamasında önemli bir kurumsal yapı olacağının da bilinmesini istiyorum. Milletimize gösterdiği ilgiden dolayı teşekkür ediyorum”.