ALTINORDU BELEDİYESİ, LOGOSUNU TANITTI

ALTINORDU BELEDİYESİ, LOGOSUNU TANITTI

ALTINORDU BELEDİYE BAŞKANI ENGİN TEKİNTAŞ:

“BİRİNCİ OLAN LOGOMUZ 4 BİN 266 OY ALDI”

“HEDEFİMİZ, BULUNDUĞUMUZ İLÇENİN ŞEHİR MERKEZİ KİMLİĞİNDEN ÖTE BÜYÜKŞEHİR’İN MERKEZİ OLMASIDIR”

30 Mart yerel seçimlerinin ardından Ordu ilinin Büyükşehir olmasından dolayı merkezde yeni kurulan Altınordu Belediyesi vatandaşların oyları ile belirlenen kurumsal logosunu kamuoyuna tanıttı.

 Anemon Otelde gerçekleştirilen tanıtım toplantısına Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Perşembe Kaymakamı ve Altınordu Kaymakam Vekili Ahmet Arık, Altınordu Belediye Başkan Yardımcıları Aydın Şaşmaz, Fatih Evli, Basın İlan Kurumu Ordu Şube Müdürü Çetin Oranlı, Ordu 19 Eylül Gazeteciler Derneği Başkanı Erdoğan Erişen, Ordu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Recep Aydın, Ordu Radyo Televizyon Gazetecileri Derneği Başkanı Birol Yılmaz, Ordu İnternet Gazetecileri Derneği Başkanı Bahtiyar Kahveci, Altınordu Ziraat Odası Başkanı Uğur Cörüt, Meclis Üyeleri,Daire ve Kurum Amirleri ile çok sayıda basın mensubu katıldı.

Tanıtım toplantısı, 30 Mart Yerel Seçimlerinin ardından Altınordu Belediyesi tarafından bugüne kadar yapılan faaliyetlerin yer aldığı kısa film izletildikten sonra başladı.

Kısa filmin izlenmesinin ardından Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, konuşma ve sunum gerçekleştirdi.  Başkan Engin Tekintaş yaptığı konuşmada, İnternet üzerinden ve 2 gün boyunca sandık kurularak sürdürülen kampanya sürecinde toplam 11 bin 733 kişinin oy verdiğini, seçilen logonun ise 4 bin 266 oy aldığını söyledi.

                Belediye Başkanı Engin Tekintaş, logo tanıtımından öncesinde gerçekleştirdiği konuşmada “Altınordu Belediyemiz yeni kurulan bir belediye olmamız nedeniyle kurumsal kimlik oluşturmaya çalışıyor 186 bin nüfus 92 Mahalle ve yaklaşık 400 kilometre bir alanda kapsayan çalışma yürütüyoruz. Hedefimiz, bulunduğumuz ilçenin şehir merkezi kimliğinden öte Büyükşehir’in merkezi olmasıdır. Burada yaptığımız her çalışma Ordu Büyükşehir’in aynasıdır. Valiliğimizin, Kaymakamlığımızın ve kurumlarımızın aynasıdır. Biz farklı düşünerek diğer ilçelerimiz ile diyalogu sürdürerek onlarında gurur duyacağı bir merkez oluşturma arzusundayız. Bu çerçevede başkan ve Başkan Yardımcılarımız, 16 Birim müdürümüz, 87 Memur, 135 İşçimiz, 293 personelle biz bu hizmeti yürüyoruz.  Bu süreç, bu hizmetin yürütülebilmesi için yeterli bir ekip ve ekipmana sahip olduğumuzu ortaya koyuyor. Ancak makine alt yapısı itibariyle henüz oluşturamadığımız alt yapı sıkıntımız var.  Ekiplerimiz çalışmalarımızı sürdürüyor. Kısa sürede bir makine parkını ve ekibi oluşturacağız” dedi.

“2 BİN 852 METREKARE PARKE TAMİRATI YAPILDI”

Belediye Başkanı Engin Tekintaş, 3 Yıl İçerisinde 105 km Asfalt yol yapımı  planlandığını belirtirken, konuşmasını şöyle sürdürdü: “ 3 Yıl İçerisinde 90 bin metrekare baskı beton kaldırım yapılması, İmarlı yolların ulaşıma açılması,  yeni mahalle yollarında stabilize ve malzemeli yolların bakım çalışması, mevcut parke yolların bakımı ve onarımının yapılması, ihtiyaç duyulan yerlere sanat yapıları uygulamaları,  araç ekipman, iş makinesi ve araç park sahası oluşturulması yönünde çalışmaları yürütüyoruz. Belediyemiz Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı Bakım Onarım Ekipleri tarafından yapılan parke tamiratları kapsamında 2 bin 852 metrekare parke tamiratı yapıldı. Şahincili, Nizamettin ve Selimiye Mahallelerimizde yol kenarlarına güvenlik amaçlı toplam 506 metre uzunluğunda panel çit yaptık . Belediyemizde gelirleri artırıcı ve giderleri azaltıcı çalışmalara göreve geldiğimiz günden itibaren başladık.  5 yıllık Stratejik Plan, Performans planı çalışmalarına başlamış olup,  çalışmalarımızda devam ediyor. Emlak Vergisi ilk taksitinde  yüzde 61,06 oranında belediyemize ödeme gerçekleşmiştir. C.T.V ilk taksitinde  tahsilat oranı  yüzde  31,53 oranında belediyemize ödeme gerçekleşmiştir.  İlan Reklam Vergisi ilk taksitinde  yüzde  51,40 oranında belediyemize ödeme gerçekleşmiştir” diye konuştu.

“ALTINORDU BÜYÜKŞEHİR’İN EN BÜYÜK İLÇESİ KONUMUNDADIR”

 Temizlik İşleri Müdürlüğü’nün çalışmaları hakkında bilgi veren Başkan Tekintaş, “186 bin nüfusu, 92 adet mahallesi ile Büyükşehir Ordu’nun en büyük ilçesi konumunda yer alan Altınordu’da faaliyetlerini aralıksız sürdüren Temizlik İşleri Müdürlüğü’müz,  çöp toplama ekibi, süpürme ekibi,  yıkama ekibi, cami ekibi, boyama ekibi, mıntıka temizliği ekibi,  goupil ekibi,  aspirik aracı ekibi, alokap geri dönüşüm ekibi, moloz taşıma ekibi’nden  mezarlıkların bakım, onarımı, cenaze hizmetleri, çöp taksi uygulamasından oluşmaktadır.  Altınordu’da çalışmalarını 7 gün 24 saat boyunca sürdüren ekibimiz şuana kadar ilçemiz genelinde 7 çöp kamyonu ve 2 mini damper ile çöp toplama  işlemi yapılmakta olup, 1 Nisan tarihinden itibaren 5 bin 701 ton çöp toplamıştır. Süpürme Ekibimiz, 45 mahalle, 43 sokak,  340 cadde ile  11 resmi kurum ve  İlçemizdeki camilerimizin süpürme işlemi gerçekleştirmiştir. Yıkama Ekibimiz ise 226 cadde, 192 sokak, 114 cami ile 58 resmi  kurumlarda yıkama faaliyetinde bulunmuştur.  Cami Temizleme Ekibimiz,  37 cami, 5 mescid, 12 Kur’an Kursu ve 7 Köy Camiinde temizlik çalışmasında bulunmuştur. Boyama ekibimiz, 9 Haziran tarihinde göreve başlamış olup ilk olarak Öceli Orta Mahalle Camii’nin dışı ve çevre duvarları boyanmıştır. Saraycık Mahallesi Merkez Camisi dış ve çevresi ile bitişiğinde bulunan okul duvarı ve merkezde bulunan köprü demirlerinin de boyama işlemi gerçekleşmiştir. Mıntıka temizliği ekibimiz,  TOKİ Memur-Kent, Karacaömer Memur-Kent,  Şirinevler ve Şahincili Mahallelerinde boş arsa ve park bahçeler ile,  şahsa ait arsa  üzerinde bulunan, çevre ve görüntü kirliliğine sebep veren malzemeleri bir adet kepçe ve kamyon ile ortadan kaldırılmıştır. Goupil ekibi ise,  33 cadde, 10 sokak, 45 cami, 18 resmi kurum, 27 dolmuş durağı, 33 elektrik panosu ile Altınordu ilçemiz merkezinde bulunan tüm çocuk parklarının temizliğini yapmıştır” şeklinde konuştu.

 

            “TÜM PARKLARIMIZDA OTOMATİK SULAMA SİSTEMİNE GEÇİLECEK”

Tüm parklarda otomatik sulama sistemine geçileceğinin altını çizen Başkan Tekintaş, “Altınordu Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü olarak ilçemizde bulunan  56 parkımızla 35 adet parkımızın ferforje korkuluklarının tamiratı, 23 parkta da boyama ve ilaveleri yapılmıştır. Parklarımızda yer alan basketbol sahalarının tel örgüleri gözden geçirilmiş, demir direkleri de sağlamlaştırılarak güvenli bir hale getirilmiştir. Zaman ve su tasarrufu sağlamak için Akyazı Mahallesi’nde 3, Şahincili Mahallesinde 2, Cumhuriyet, Karşıyaka, Şirinevler ve Durugöl Mahallesi’nde de 1’er  adet olmak üzere toplam 9 adet yeşil alanı olan oyun parklarında otomatik sulama sistemine geçilmiştir. Altınordu Belediyesi olarak ilçemizde yeşil alanı bulunan tüm  parklarımızda yıl sonuna kadar otomatik sulama sistemine geçmeyi hedefliyoruz. Milli Eğitim Müdürlüğü ile Belediyemizin ortak çalışması neticesinde, Karşıyaka Mahallesinde bulunan Vilayetler Birliği Anaokulu ile Durugöl Mahallesindeki 75. Yıl Anaokulu’nun bahçesine kauçuk zemin üzerine çocuk oyun parkları yapıldı.Karacaömer TOKİ Memurket Çocuk oyun parkına kauçuk zemin uygulaması yapılmıştır” dedi.

“Ramazan Ayı boyunca, Altınordu Belediyesi iftar çadırında her gün yaklaşık  bin 500 kişiye iftar yemeği verdik.  Verilen iftar yemeği hayırsever kişiler ve kuruluşlar tarafından finanse edilmiştir” diyen Başkan Tekintaş, “Altınordu Belediyesi Mahalleleri ile Buluşuyor’’ projesi kapsamında 10 mahallede iftar programı düzenlenmiş olup yaklaşık 7 Bin  kişiye de iftar yemeği verilmiştir. Altınordu ilçemizdeki hayırsever kişi ve kuruluşlar ile ortaklaşa, 2 Bin 198 aileye ayni ve akdi Ramazan Yardımı yapıldı” ifadelerini kullandı.

LOMUZU  HEMŞEHRİLERİMİZİN TAKTİRİNE SUNDUĞUMUZ SİSTEMLE BELİRLEDİK”

Başkan Tekintaş, yaptığı sunumun ardından kurumsal logonun tanıtımı gerçekleştirildi.

Başkan Tekintaş, logonun vatandaşların oylarıyla belirlenmesine vurgu yaparken,  “ Kurumsal kimliğe kavuşmaya çalışan bir belediyeden bahsediyoruz. 30 Mart seçiminin ardından ilk 4 günün ardından Belediyemizin kuruluşunu gerçekleştirdik. Ancak her kurumun olduğu gibi Belediyemizin de kurumsal kimliğinin oluşması için logomuzun olması gerekiyordu. Bu çerçevede Başkan Yardımcılarımız, Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğümüz ile Bilgi İşlem Müdürlüğümüz bir çalışma yürüttüler. Çalışmanın neticesinde vatandaşlardan ve grafikerlerden 200’e yakın logo geldi. Logolarla ilgili olarak  ön değerlendirmeden sonra 5 ayrı logoyu milletimize sunmaya karar verdik.  Web sitesi yoluyla ve sandığa giderek vatandaşlarımıza sunduk. Bu süreçte 11 bin 733 kişibelirlenen 5 logoya oy verdi. Birinci seçilen logo  4 bin 266 oy aldı. Genel değerlendirmenin sonunda tamamen hemşehrilerimizin taktirine sunduğumuz bir sistemle sonucu belirledik. Şehrimize, hemşehrilerimize seçilen logonun hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

 Başkan Engin Tekintaş’ın konuşması ve logonun tanıtımının ardından program kokteyl ile sona erdi.